رئیس دیوان عدالت اداری: وضع مان خیلی خراب است!

متاسفانه سرتا پای بازار کسب وکارمان نیزتقلب و نیرنگ شده است و فقط دنبال این هستیم آمپر ثروت مان بالا برود، البته این طور نیست که مستثنی وجود نداشته باشد.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Mohamadjafar-Montazeri-saham-news

«محمدجعفر منتظری»، رئیس دیوان عدالت اداری گفت: متاسفانه در کشوری که مشکلات اقتصادی درآن زیاد است، عده ای آن‌چنان از خدا بی خبر و دنبال زر و زیور دنیا هستند که اتومبیل های چند میلیاردتومانی وارد می کنند و سرمایه کشور را به دامان غربی ها می ریزند.

به گزارش سحام، وی که درجلسه روز دوشنبه هیات عمومی دیوان عدالت اداری سخن می گفت افزود: «اگر چشم حقیقت‌بین داشتیم، خود را برای لحظه ای که قراراست جان مان را تقدیم حضرت عزرائیل کنیم آماده می کردیم.»

منتظری گفت: «در قرآن کریم، بیشترین آیات راجع به مساله معاد و قیامت است، اما ما مردم که صبح تا شام گرفتاردنیا هستیم چه مقداربه مساله قیامت اهمیت می دهیم؟»

سخنان رئیس دیوان عدالت اداری درحالی بیان می شود که اغلب مردم ایران، با توجه به فشار تحریم ها در تنگناهای مالی و اقتصادی قرار دارند وعرصه برای زندگی عادی برمردم تنگ شده است.

رییس دیوان عدالت اداری بدون اشاره به میزان بالای حقوق و دستمزد مدیران دولتی و پایین بودن حقوق کارمندان و کارگران گفت: «کار و خدمت به مردم بزرگترین عبادت است، اما متاسفانه وقتی از برخی دوستان می پرسیم چرا کارها کمتر شده؟ می گویند اضافه کار ندادید، این‌گونه شده است.»

وی افزود:«متاسفانه سرتا پای بازار کسب و کارمان نیز تقلب و نیرنگ شده است و فقط دنبال این هستیم آمپر ثروت مان بالا برود، البته این طور نیست که مستثنی وجود نداشته باشد.»

حجت الاسلام منتظری با اذعان تلویحی به وجود مشکلات عدیده اقتصادی درجامعه گفت: «متاسفانه در کشوری که مشکلات اقتصادی درآن زیاد است، عده ای آن‌چنان از خدا بی خبر و دنبال زر و زیور دنیا هستند که اتومبیل های چند میلیاردتومانی وارد می کنند.»

وی اشاره ای به خریداران خودروهای لوکس تجملاتی و گران قیمت نکرد که این افراد با کدام منابع مالی، اقدام به خرید خودروهای سوپر لوکس می‌کنند؟

سخنان رئیس دیوان عدالت اداری قوه قضائیه، درحالی بیان می شود که دردولت های نهم و دهم که با شعار«عدالت ورزی» برسر کارآمدند، بیشترین مفاسداقتصادی در تاریخ دولت‌های ایران صورت گرفت و اصول‌گرایان از بیم ناراحتی رهبر جمهوری اسلامی، در برابراین مفاسد سر بر نیاورده واعتراضی نیز نکردند.

منتظری ادامه داد: «واقعا انسان تاسف می خورد در نظام جمهوری اسلامی وآن هم در شرایطی که برای گرفتن پول نفت خود و وارد کردن آن به کشور دچار مشکل هستیم، عده ای این چنین سخاوت‌مندانه با خرید اتومبیل ها و وسایل تجملاتی، پول مملکت را به دامن غربی ها می ریزند.»

رییس دیوان عدالت با اذعان به شکاف شدید بین طبقات مختلف جامعه افزود:«کشاورز بیچاره با تمام زحمت و رنجی که می کشد، محصول خود را کیلویی ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان می فروشد اما خریدار در مغازه همین محصول را کیلویی ۳۰۰۰ تومان می خرد و۲۰۰۰ تومان به جیب دلال و واسطه می رود. آیا این پولی که به جیب دلال و واسطه می رود حلال است؟

حجت الاسلام منتظری گفت:«اگر بخواهیم کنکاش کنیم و پرده ها را کنار بزنیم، خیلی وضع مان خراب است واز معارف و حقایق اسلامی فاصله داریم.»
وی ادامه داد: این حرف ها را که برای مردم غرب، شرق، چین و ژاپن نمی زنیم، بلکه این حرف ها را برای خودمان که داعیه تبعیت از قرآن، روایات واهل بیت عصمت و طهارت(ع) را داریم می زنیم.

گفتنی ست میزان حقوق و دستمزد مدیران دولتی طبق برآوردهای غیر رسمی، درسطح بالایی قرار دارد، به طوری که فشارهای اقتصادی شدیدی که براقشار ضعیف جامعه وارد می شود، معمولا مورد توجه مدیران رده بالای دولتی و نمایندگان مجلس قرار نمی گیرد.

نایب‌رئیس کمیسیون صنایع مجلس: واردات خودرو در سال گذشته بی‌سابقه بود

درهمین حال«عزیزاکبریان» نائب رئیس کمیسیون صنایع مجلس به خبرگزاری نسیم گفته است: «شدیدا مخالف واردات خودروهستیم. واردات خودروعلاوه برآسیب رساندن به صنعت داخلی، ارزهایی را که در شرایط فعلی به شدت نیازمند آن هستیم را از کشور خارج می‌کند.»
نماینده مردم کرج در مجلس اظهار کرد: «سال گذشته حدود ۷۸ هزار خودرو معادل ۱۲هزارمیلیارد تومان وارد کشور شد که به هیچ عنوان سابقه نداشته است.
وی افزود: «مسئولان می‌توانستند مقدار ارزی که صرف واردات خودرو لوکس می‌گردد را، در بخش‌های صنعت، کشاورزی و زیرساخت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.»
نایب‌رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: «متأسفانه خودروهای وارداتی، متعلق به کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان، ژاپن و کره می‌باشند که ما را تحریم کرده‌اند.»
وی اذعان کرد: «بسیاری از مسئولان و سازمان‌ها که به عنوان الگو درجامعه پذیرفته شده‌اند، به جای استفاده از خودروهای داخلی از خودروهای لوکس استفاده می‌کنند.»