یونسی: دولت باید در چینش نیروها بازنگری کند

زمانی که فعالان دانشجویی در موضوع «رفع حصر» صحبت کرده و برای«آزادی زندانیان سیاسی» وآقایان «موسوی، کروبی و خانم رهنورد» دعا می کردند، به شدت از سوی حاضران درهمایش مورد تشویق قرار گرفته اند.

گردهمایی بزرگ اصلاح طلبان در استان مازندران با عنوان «احیای هویت و کرامت انسانی» در مجتمع پیامبر اعظم دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد. علی یونسی دستیار ارشد رئیس جمهور، استاندار مازندران، فرماندار ساری، حسینی نماینده قائم‌شهر در مجلس شورای اسلامی و … به عنوان میهمان در این همایش حضور داشتند.

به گزارش سحام از مازندران، مراسم با قرائت قرآن در ساعت ۱۷ بعداز ظهرآغاز شد. به علت هم‌زمانی این همایش با سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، یکی از مداحان درابتدای همایش به مداحی پرداخت.
سپس«حسام باقری» دبیر سازمان جوانان اصلاح طلب استان مازندران و دبیراسبق انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل، پشت تریبون قرار گرفت. وی گفت: نقش جوانان اصلاح طلب در گرم کردن تنورانتخابات قابل انکار نیست. برای اصلاح امور، داشتن مجلسی متخصص و دارای صلاحیت و به‌دور از هرگونه افراط لازم است، پس در انتخابات ۹۴ مجلس شورای اسلامی گزینه های مناسب را انتخاب خواهیم کرد. سخنان وی با تشویق حاضران در این جلسه همراه بود.

پس از سخنان باقری، کیلپی یک دقیقه ای از سخنان علی شریعتی پخش شد.

«محمدمهدی احمدی فولادی»، مدیرکل سابق آموزش و پرورش دولت اصلاحات، به عنوان سخنران بعدی پشت تریبون قرار گرفت. وی گفت: در دولت نهم و دهم کرامت انسانی پایین آمد و نادیده گرفته شد. عوامل پایین آمدن کرامت انسانی، رفتن اقتصاد به راه باطل،اختلاس و … که به همراه خود بیکاری وفساد آورد. رانت علمی و بورسیه های غیرقانونی، ستاره دار کردن دانشجویان، بازنشسته کردن اجباری اساتید و ..از عوامل نادیده کردن کرامت انسانی بود. وی افزود: اصلاح طلبی یک منش است و دولت آقای روحانی ادامه دهنده راه دولت خاتمی خواهد بود. حاضران در این نشست با شنیدن نام «سیدمحمدخاتمی» به شدت وی را مورد تشویق قرار دادند.

سخنران بعدی این همایش،«قمی» عضو شورای اصلاح طلبان استان بود. وی گفت: نمایندگانی به مدت۲۰ سال مدرک لیسانس داشتند و در دولت احمدی نژاد از کشورهای آسیای میانه مدرک دکتری خریداری کرده و درهمان دولت، مدرک خود را به دکترای داخل تبدیل کردند. حال این افراد با سندسازی، دروغ و فرافکنی موجبات استیضاح را فراهم کردند. همین نماینده ها که پیش بینی می‌کنند در سال تحصیلی جاری، با بودن فرجی دانا، دانشگاه ها متشنج و ناامن می شود. چطور این افراد در فسادهای اقتصادی، بابک زنجانی ها و خاوری ها را پیش بینی نکردند؟

سخنران بعدی این همایش، روحانی جانباز «زراعتی» عضو شورای اصلاح طلبان مازندران بود. وی با تشویق حضار به روی سن رفت و قبل از هر سخنی، رو به جمعیت حاضر وخطاب به فلاح استاندارمازندران و یونسی دستیارارشد رئیس جمهور دراموراقوام گفت: «شمای فلاح که استاندار شدی و شمای یونسی که وزیر و دستیار ارشد می‌شوی، همین جوانان شماها را وزیر و استاندار کردند؛ پس آن‌ها را درنظر داشته باشید.»
وی ادامه این سخنان افزود: چرا دستاورد یک‌ساله دولت بازگو نمی شود؟ مذاکرات تا این لحظه به خوبی پیش رفته، آرامش وثبات در بازار و جامعه بیشتر شده، البته روابط بین الملل نیز با بسیاری از کشورها عادی شده و با کسی سرجنگ نداریم. وی اظهار کرد: مگر می‌شود براساس فعالیت ۹ ماهه، وزیری را استیضاح کرد و کارنامه آن وزیر را به نقد و بررسی گذاشت؟

در خلال سخنرانی زراعتی، ۲ نفر از حاضران با ظاهری شبیه به عناصرافراطی، سعی درمختل کردن سخنرانی وی را داشتند که با کمک انتظامات این همایش، به بیرون از سالن هدایت شدند.

در پایان این برنامه علی یونسی به عنوان میهمان ویژه سخنانی را ایراد کرد. وی گفت: جوانان مظلومانه و بی ادعا در ستادهای انتخاباتی فعالیت کردند و جرقه اراده ملت برای خلق نتیجه ۲۴ خرداد را جوانان زدند؛ درحالی که پس ازانتخابات کمتر به خواست آن‌ها توجه شد و مظلومانه شرایط را تحمل می‌کنند. یونسی افزود: پیروزی اعتدال مدیون جوانان، ارداه ملی و تفکر رهبران اصلاحات، آقایان خاتمی، هاشمی ، ناطق نوری و البته سیدحسن خمینی یادگار بنیان‌گذارجمهوری اسلامی و رهبران محصور دربند بود.
دستیار ارشد رییس جمهور اظهار داشت: در۸ سال دولت احمدی نژاد، اقتصاد شکست خورد، در روابط بین الملل گوشه نشین شدیم، تا جایی که به هرکشوری که در نقشه جهان بود لگد زدیم و با دنیا سر جنگ داشتیم، اما ما آمدیم که وضعیت را تغییر دهیم.
یونسی درادامه افزود: مشکل مملکت ما اصلاح طلبی یا اصول گرایی نیست. حتی تقسیم بندی مملکت به دو جناح فراگیر اصول گرا واصلاح طلب ایرادی ندارد، بلکه تک جناحی و نبودن نظارت مشکل ساز است. حذف یک جناح نه درست است و نه امکان پذیر. همان‌طور که خیلی ها فکر کردند اصلاحات و اصلاح طلبی حذف شده، ولی درانتخابات۹۲ این دیدگاه رد شد.

علی یونسی گفت: اصلاح طلبان و اصول گرایان باهم انقلاب کردند، جبهه رفتند و با هم همکاری داشتند. مشکل مملکت افراط گرایی است. افراطیونی که انقلاب، جبهه، ارزش ها و .. را برای خود مصادره کرده اند وانحصار طلبند که نه به اصلاح طلب رحم می کنند و نه به اصول گرا. مشکل مملکت جنگ بین «عقل گرایی» و «افراط گرایی» است. در انتخابات۹۲ اصول گرایان به دلیل حمایت از احمدی نژاد در گذشته شکست خوردند. نه تنها درانتخابات، بلکه در فضای سیاسی عقب رانده شدند و هزینه ای که آنها پرداخت کردند، به مراتب بیشتر از هزینه ای بود که اصلاح طلبان پرداخت کردند. آن‌ها درهرخرابکاری احمدی نژاد سهیم هستند. افرادی که حتی بوی باروت را نشنیده اند، دم از جبهه و جنگ و ارزش ها می زنند.

یونسی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: مدیران و نیروها نباید از مخالفان دولت باشند. پس دولت باید در چینش نیروها بازنگری کند. به تعبیری دولت در «زمین مین گذاری شده» قدم بر می‌دارد، چراکه در نهاد ریاست جمهوری که در بیشترین حالت خود، بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ نفر نیرو دارد، ۴۰۰۰ نفر استخدام شده اند که این افراد اغلب با مدارک غیرمرتبط و حتی کم سواد در این نهاد مشغول به کار شده اند.
یونسی گفت: در برخی ارگان ها تا ۱۰۰ هزارنفر استخدام و جذب شده اند. عمق خراب‌کاری های احمدی نژاد به حدی است که چندین دوره ۴ ساله باید آنها را ترمیم کرد.

وی در پایان سخنان خود گفت: بنده اعلام می‌کنم دولت با همراهی و حمایت شما، با مشکلات مقابله خواهد کرد و با انتخاب افراد اصلاح درانتخابات مجلس ۹۴، به حل هرچه بهتر و سریع‌تر مشکلات کمک خواهیم کرد.

گفتنی ست جمعیت شرکت کننده دراین همایش بین ۶۰۰ تا ۶۵۰ نفر تخمین زده شده است، در عین حال ۷۰ نفر هم به صورت ایستاده این همایش را دنبال می‌کردند. این در حالی‌ست که گرمای سالن نیز به شدت آزاردهنده بوده است.

طبق گزارش های دریافتی، زمانی که فعالان دانشجویی در موضوع «رفع حصر» صحبت کرده و برای «آزادی زندانیان سیاسی» و آقایان «موسوی ، کروبی و خانم رهنورد» دعا می کردند، به شدت از سوی حاضران در همایش مورد تشویق قرار گرفته اند، به طوری که تشویق های ممتد، ادامه برنامه ها را تا دقایقی به تاخیر انداخته است.

در زیر عکس های اختصاصی سحام را از این همایش مشاهده نمایید:

younesi-mazandaran-saham-news younesi-mazandaran-saham-news9 younesi-mazandaran-saham-news8 younesi-mazandaran-saham-news7 younesi-mazandaran-saham-news6 younesi-mazandaran-saham-news2 younesi-mazandaran-saham-news10 younesi-mazandaran-saham-news3 younesi-mazandaran-saham-news4 younesi-mazandaran-saham-news5