فردی درخارج ازایران حاضراست همه بدهی بابک زنجانی به دولت را پرداخت کند

به گفته خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران، یک ایرانی ساکن در خارج از کشور، پذیرفته است که تمام بدهی های بابک زنجانی به دولت را پرداخت کند.

By سحام, in اخبار اقتصاد سر خط خبرها on . Tagged width:

zanjani-babak-sahamnewsبه گفته خزانه‌دار اتاق بازرگانی تهران، یک ایرانی مستقر در خارج از کشور، پذیرفته است تمام بدهی بابک زنجانی به دولت را پرداخت کند.

به گزارش سحام، حمید حسینی در گفت‌وگو با«اقتصادنیوز» با بیان اینکه فردی که مدعی است بدهی بابک زنجانی را پرداخت می‌کند اصرار دارد نامش فاش نشود، اظهار کرد: این فرد ادعا می‌کند که نامه رسمی به بانک مرکزی زده است تا ضمانت‌نامه بانکی برای پرداخت بدهی‌های بابک زنجانی ارائه کند.

وی ادامه داد: این بحث در جریان است و قرار شده که در روزهای آینده حرف‌های این فرد بررسی شود که چقدر جدی و عملیاتی است.

حسینی با بیان اینکه مدیران بانکی اعلام کرده‌اند اینکه کسی پیدا شده و مدعی پرداخت بدهی بابک زنجانی شده، دورازعقل نیست، خاطرنشان کرد: بنا براظهارات این فرد، بابک زنجانی به دولت ایران در شرایط تحریم کمک زیادی کرده است والان نباید او را تنها گذاشت.

خزانه‌داراتاق بازرگانی تهران با تاکید براینکه این موضوع درحال پیگیری است و تا هشت روزآینده صحت آن مشخص می‌شود، تصریح کرد: همچنین درهفته آینده مشخص می‌شود که این فرد در صورت صحت ادعا چه میزان از بدهی بابک زنجانی را پرداخت می‌کند.

وی ادامه داد: گفته‌اند این فرد قرار است به اندازه کل بدهی بابک زنجانی به شرکت نفت ضمانت بانکی ارائه کند.

به گفته حسینی، مجموع بدهی‌های بابک زنجانی دومیلیارد و۱۰۰میلیون یورو است که وی پیش ازاین با خرید دو قطعه نفتی برای شرکت پتروپارس معادل۶۰۰ تا۷۰۰ میلیون یورو آن را پرداخت کرده است.

خزانه‌داراتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه ظرف هفته آینده نتایج این موضوع اعلام می‌شود، افزود: برای بررسی این موضوع قراراست هیاتی با حضورنمایندگان مقامات عالی به کشور امارات اعزام و با این فرد وارد مذاکره شود.

وی درپایان با تاکید براینکه اگراین بدهی پرداخت شود همه ذی‌نفعان ازآن بهره‌مند می‌شوند، گفت: با تایید صحت ادعای این فرد همه ازاین معرکه نجات پیدا می‌کنند.