از کریمی تا جنتی

By سحام, in يادداشت ها on . Tagged width: , ,

» محمدتقی کروبی

karimi-aliصرف نظر از اخبار تجاوز و کشتار بی رحمانه صهیونیست ها در غزه، دیروز دو خبر داخلی توجه ام را جلب کرد. اولی خداحافظی علی کریمی فوتبالیست محبوب کشورمان و دیگری که خبر از جنتی دموکرات می داد.
کریمی پا به توپ که برای سربلندی کشور و شادی دل ایرانیان لحظه های ماندگاری را در تیم ملی رقم زده بود، در پست آویختن کفش هایش از مردم ، به دلیل کوتاهی های احتمالی و رنجش احساسات پاک مردم طلب عفو کرده. علی ، کنار مردم بودن را به از مصلحت اندیشی دانست و در خلال جنبش اعتراضی در کنار تعداد دیگری از بازیکن های تیم ملی با مچ بند سبز به میدان رفت. او در کنار ادای احترام و ارادت به شهدا و جانبازان جنگ تحمیلی ، به دیدار خانواده های محترم شهدای جنبش اعتراضی رفت و پیراهن خود را تقدیم مادری دل سوخته کرد. علی به زیبایی در پست خداحافظی اش نوشت:
“… قهرمان واقعی این مرز و بوم آنهایی هستند که به خاطر آرامش من و امثال من از آسایش و جان خود گذشتند تا این آرامش و آسایش نصیب ما شود. از همین رو درود و سپاس به شهدا و جانبازان راه وطن و آزادی. این عزیزان را شایسته و لایق بالاترین ستایش‌ها می‌دانم.”
از ایزد یکتا برای علی کریمی آرزوی موفقیت و سربلندی در ابعاد مختلف زندگی اش دارم.

اما خبر دو حکایت از جنتی دموکرات داشت. معاون اجرایی شورای نگهبان به تسنیم گفته بود از جناب جنتی “آدمی دموکرات‌تر ندیدم.”خواندن این مصاحبه در شب بیست سوم ماه مبارک برایم جالب بود، خدا وکیلی از ته دل خندیدم و آن را جوک شب قدر نامیدم. چه بسا از سال دیگر در لیالی قدر در کنار انجام اعمال مشترک این شب های عزیز، جوکی هم بخوانیم و شاهد شکل گیری سنتی در این شب باشیم (مثل دروغ سیزده).
فردی که به واسطه اعطای قدرت نامحدود و غیر پاسخ گو، هنرش تضیع و تعدی به حقوق مردم اعم از انتخاب شدن و یا انتخاب کردن بوده و برای تحمیل جریانی فاسد در سال 88 بستر ریختن خون انسان های بی گناه را رقم زده، در شب قدر می شود دموکرات ترین انسان. در عجب ام از این همه تملق و چاپلوسی. چه زیبا گفت شکسپیرکه چاپلوسی ، خوراک ابلهان است.
علی کریمی نه فقه خوانده و نه عمامه ای به سر دارد، نه حقی از مردم خورده و نه با آبروی کسی بازی کرده و مهم تر خونی بر زمین نریخته ، اما به واسطه باور به آخرت و انسانیت از کم کاری احتمالی اش در تیم ملی از مردم حلالیت می طلبد. بر خلاف علی، اما جناب جنتی نه تنها هم چنان ماشین اتهام زنی و دین فروشی اش فعال است و نیازی به طلب عفو و بخشش از مردم نمی بیند ، بلکه می شود “دموکرات ترین” . در راستی گند زدن به عناوین دنیای مدرن بد نیست جایزه ای با همین عنوان طراحی و از میان جنابان رادان، مرتضوی، حیدری فر، جنتی، علم الهدی و … سالی یکی به این مهم نایل گردد. خدا را شاکریم که عزت و ذلت بندگان دست اوست.
تعز من تشاء وتذل من تشاء بيدك الخير