گزارشی از مراسم ختم طوطی سلطانی

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on .

مراسم ختم مرحومه طوطی سلطانی – مادر محسن قشقایی زاده – که امروز – سیزدهم تیرماه – در کانون توحید برگزار شد ، با حضور پرتعداد فعالان سیاسی و هنرمندان همراه بود . از جمله شرکت کنندگان در این مراسم ، افرادی هم چون عیسی سحرخیز، حسین زمان ، رضا خندان ، رامین پرچمی ، مصطفی بادکوبه ای ، مجید دُری ، محمد نوری زاد ، آرش صادقی ، زهرا موسوی دختر مهندس میرحسین موسوی همراه بود.

به گزارش سحام ؛ این مراسم راس ساعت 16 آغاز شد و با مداحی و سخنرانی معمول مجالس ترحیم ادامه یافت. در پایان مراسم محسن قشقائی زاده ، فرزند مرحومه طوطی سلطانی ، برای لحظاتی پشت تریبون قرار گرفت و ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: ممنون از خدای بزرگ که ایران را آفرید و مادران ایران را آفرید. من از مادرم خاطرات شیرینی به یاد دارم ، اما آخرین خاطره ای که از مادرم به یاد دارم ، آخرین قرار ملاقات مان بود که وقتی پرده سالن ملاقات پایین می رفت ، با دست با من خداحافظی می کرد ، نمی دانستم این آخرین باری است که او را می بینم ، نمی دانستم که این آخرین باری است که او می رود! وی گفت : طی یک ماهی که در زندان از مادرم بی خبر بودم و در شبانه روز به سختی و به زور پیاده روی مداوم تنها 3 ساعت می خوابیدم ، هیچ گاه گمان نمی کردم که او همان روز اول ، از من خداحافظی کرده است و ما داریم بیهوده کل دنیا را به دنبال او می گردیم. در عین حال که در زندان روزهای سختی را سپری می کردم ، رفتار خوبی هم با ما نمی شد.
این زندانی سیاسی در حالی که حاضران در مجلس به شدت غمگین شده و با وی همدردی می کردند ، گفت: مادر خوب من رفت ، اما در همین مجلس و پشت این پرده ، مادرانی نشسته اند که من همه آنان را همچون مادر خودم می دانم. مادرانی که اگر افتخارش را داشته باشم ، نه مانند فرزند ایشان که مانند غلام ایشان که همیشه مرا در خانه های شان راه داده اند و با من مثل فرزندانشان برخورد کرده اند ، به ایشان خدمت می کنم و دستشان را می بوسم. مادرانی همچون مادر ستار بهشتی ، مادر مصطفی کریم بیگی ، مادر سعید زینالی و مادر سهراب اعرابی که امروز قدم رنجه کرده اند و قدم بر چشمان ما گذاشته اند.

وی در پایان گفت : امروز همه تاج های روی سرم در این مجلس حضور دارند و از خانواده مهندس موسوی ، خانواده آقای کروبی ، خانواده آقای قدیانی ، خانواده شهید بهشتی ، کانون صنفی معلمان و باقی حضار تشکر می کنم.
گفتنی است که مرحومه طوطی سلطانی ، پس از ملاقات با فرزندش در زندان اوین و در مسیر بازگشت به منزل ، طی یک سانحه رانندگی جان خود را از دست داد و در طول یک ماه گذشته نشانی از وی در دست نبوده است. طبق گزارش ها وی پس از تصادف ، وسایل شخصی اش در خیابان به سرقت می رود و توسط یک راننده به بیمارستان منتقل می شود. در یک ماه گذشته جسد این مادر در سردخانه به عنوان متوفی مجهول الهویه ، نگهداری شده است.

عکس های اختصاصی سحام از این مراسم را در زیر می بینید:

touti-soltani-saham-newstouti-soltani-saham-news

touti-soltani-saham-newstouti-soltani-saham-newstouti-soltani-saham-newstouti-soltani-saham-newstouti-soltani-saham-newstouti-soltani-saham-news