فشارهای امنیتی فزاینده بر محمدعلی طاهری برای اخذ اعتراف علیه خود

By Irani, in اخبار اصلی از بند سر خط خبرها on . Tagged width:

 mohamad-ali-taheri-saham-news محمد علی طاهری بنیان گذار عرفان حلقه (اینتریونیورسالیزم) و دو طب مکمل ایرانی فرا درمانی و سایمنتولوژی ، از تاریخ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰ به جرم دگراندیشی معنوی و با اتهامات امنیتی و اخلاقی ، توسط  نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران در ایران بازداشت شد و تا این تاریخ بر اساس همین اتهامات ، بدون محاکمه منصفانه و علنی ، بیش از سه سال است که در سلول انفرادی و بازداشت غیرقانونی به سر می برد. در طول این مدت شاگردان آقای طاهری با ارائه گزارش های مکتوب و گفت و گوی حضوری با دکتر احمد شهید در آمریکا و کانادا ، نام محمد علی طاهری را به عنوان زندانی عقیدتی که تحت فشار حکومت ایران قرار دارد ، در لیست زندانیان عقیدتی جمهوری اسلامی قرار داده اند. چندی پیش هم نامه ای از سوی محمد علی طاهری خطاب به دکتراحمد شهید نوشته شد و در اختیار شخص وی قرار گرفت. اکنون نامه ی دیگری در تشریح فشارها بر وی در اختیار سحام قرار گرفته.  متن کامل این نامه در روزهای آینده منتشر خواهد شد.

 

محمد علی طاهری، در این نامه صراحتا ضمن برشمردن موارد صریح نقض حقوق بشر و تخلفات متعدد قضات دادگاه و بازپرس پرونده ، بازجوها و سایر مرتبطین پرونده خود و دیگر زندانیان سیاسی و عقیدتی ، آمادگی خود را برای ادای شهادت حضوری و ارائه گزارش مبسوط در خصوص وضعیت حقوق بشر در بند ویژه سپاه پاسداران در زندان اوین اعلام کرده است.

در نامه محمد علی طاهری که در دو بخش مجزا تهیه شده است ، وی به ذکر جزئیات نقض حقوق انسانی خود  و دیگر زندانیان محبوس در بند سازمان اطلاعات سپاه پرداخته است. آقای طاهری صراحتا در این نامه به طرح اتهامات ساختگی نیروهای امنیتی علیه خود پرداخته و به بیان جزییات آنها اقدام کرده است. از جمله به اتهام انتسابی ” ارتداد ، محاربه با خدا و رسول خدا ، توهین به مقدسات ، فساد فی الارض و سب النبی ، اقدام علیه امنیت ملی و …” می توان اشاره کرد. در بخش دیگری از این نامه ، وی عنوان می کند که هنوز پرونده اش باز است و امکان ایراد اتهامات جدید به وی وجود دارد. آقای طاهری از حکم اعدامی که بدون پشتوانه قضایی صادر شده ، سخن گفته که از این حکم برای تحت فشار قرار دادن وی ، جهت اخذ اعتراف علیه خود استفاده می شود.

وی در این نامه ، به شرح انواع فشارها و تهدیدات  علیه خود و سایر اعضای خانواده اش توسط بازجو ، برای اخذ اعتراف به ارتداد می پردازد. فشارهای وارد شده به محمد علی طاهری به حدی بوده که وی چندین بار اقدام به خود کشی کرده است تا خود و خانواده اش را از گزند آسیب ها حفظ کند.

 وی به طور مشخص بیان می کند که امکان ملاقات با وکلای خود و نیز حق استفاده از کتاب ها ، دست نوشته ها و اطلاعات مورد نیاز ، برای دفاع از خود را ندارد. ضمن این که بازجویان با دادن اطلاعات غلط و یک سویه به دادگاه و مراجع تقلید ، برای اخذ احکام و فتاوای مربوط به ارتداد و اعدام وی تلاش کرده و می کنند.

در متن نامه  به مستقل نبودن قاضی پرونده و این که وی تحت فشار بازجویان اقدام به صدور رای و تصمیم گیری می کند ، اشاره شده است. تا جائی که آقای طاهری به ناچار برای رسیدن به کمترین حقوق یک متهم ، بیش از 7 بار جهت اعتراض به این روند ، اقدام به اعتصاب غذا نموده ست. این در حالی است که به گفته آقای طاهری ، وی هنوز در بازداشتگاه اختصاصی اطلاعات سپاه پاسداران در بند 2 – الف زندان اوین و به صورت انفرادی نگهداری و فقط در یک مدت کوتاه با یک زندانی دیگر هم سلولی بوده است و در این مدت هیچ گاه به بند عمومی منتقل نشده است که این خود نشانگر مفتوح بودن پرونده وی و تلاش بازجویان برای اخذ اعترافات تحت فشار است.

 طاهری در نامه خود تاکید می کند که طرفداران و شاگردانش ، دستگیر و زندانی شده و تحت فشار و شکنجه های مختلف  قرار می گیرند تا بر علیه وی شهادت داده یا از او شکایت کنند.

به جهت اهمیت این نامه و بندهای متعدد آن و هم چنین طولانی بودن نامه مذکور ، سحام در روزهای آینده اقدام به انتشار این نامه به همراه قسمتی از دست نوشته آقای محمد علی طاهری می کند.