فرجی دانا ؛ در آستانه استیضاح

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Elias-Naderan-saham-news

در حالی که هنوز چند ماه از انتصاب رضا فرجی دانا به وزارت علوم نگذشته است ، اقتدارگرایان تندرو ، جهت محدود سازی فضای فرهنگی و شور و نشاط ایجاد شده در دانشگاه ها ، اقدام به جمع آوری امضا برای استیضاح وزیر علوم در مجلس کرده اند.

بنا به گزارش خبرگزاری ها ، الیاس نادران نماینده تندرو مجلس که در ابتدا یکی از حامیان اصلی محمود احمدی نژاد بوده است ، در این زمینه گفت : روز گذشته طرح استیضاح رضا فرجی‌ دانا وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری با 50 امضا تقدیم هیأت رئیسه مجلس شد ، اما آقای ابوترابی‌ فرد که ریاست جلسه را بر عهده داشت ، این طرح را اعلام وصول نکرد. امروز با توجه به اینکه یک روز از زمان ارائه طرح گذشته ، از هیأت رئیسه مجلس می‌خواهیم طرح استیضاح وزیر علوم را اعلام وصول کند تا این طرح فرایند خودش را طی نماید.

نادران اظهار کرد: البته نمایندگانی که طرح استیضاح وزیر علوم را امضا کرده‌اند ، آمادگی دارند در جلسه غیرعلنی ، مسائل شان را با آقای فرجی‌ دانا مطرح کنند ، ولی نمایندگان استیضاح کننده به هیچ عنوان از حق خودشان در استیضاح وزیر کوتاه نمی‌آیند.

وی گفته : طبق ماده 223 آئین‌نامه داخلی مجلس ، در اولین جلسه‌ای که طرح استیضاح وزیری تقدیم هیأت رئیسه مجلس شود، هیأت رئیسه موظف است آن را اعلام وصول کند و متن استیضاح را چاپ و برای وزیر مربوطه بفرستد.

محمد رضا باهنر که ریاست جلسه علنی مجلس را بر عهده داشته است ، در پاسخ به نادران گفت : فعلا اجازه دهید بررسی دستور جلسه را ادامه دهیم ، البته آقای ابوترابی‌ فرد‌ گفت که آقای نادران طرح استیضاح وزیر علوم را به او ارائه داده و گفته که فعلا این طرح دست وی باشد.

باهنر ادامه داد: آقای ابوترابی به ما این گونه گفته‌اند ، اما فعلا برخی آقایان رفته‌اند با رئیس مجلس در این زمینه مشورت کنند.

 

گفتنی ست محافظه کاران مجلس شورای اسلامی در حالی طرح استیضاح وزیر علوم را به هیات رییسه ارائه کرده اند که در سالهای گذشته ، هیچ گونه اقدام جدی ای برای جلوگیری از بی قانونی ها و مفاسد گسترده دولتهای نهم و دهم انجام ندادند و همواره از این دو دولت حمایت مطلق کردند.