در حاشیه انتشار لیست جنجالی مفاسد اقتصادی

By Irani, in يادداشت ها on . Tagged width: ,

zam-saham-news

» روح الله زم

چندی پیش لیستی به دستم رسید که حاوی اسامی تعدادی از مفسدان اقتصادی بود . ابتدا شائبه این موضوع ایجاد شد که ممکن است این لیست غیر واقعی بوده و صرفا بر اساس شایعات موجود در جامعه تنظیم شده باشد ، اما با ارسال آن برای دو فرد معتمد دریافتم این لیست واقعی ست و حاوی اسامی تعدادی از مفسدین اقتصادی ست که با تکیه بر کرسی های غصب شده پس از کودتای انتخاباتی سال 1388 ، بر منابع و منافع ملی دست درازی کرده و آن را به نفع خود مصادره کرده اند. از لیست موجود چند نفر را اصلا نمی شناختم و تنها اسامی یکی از افراد غیر شاخص آن را شنیده بودم . از آنجا که رسانه ای در اختیار نداشتم ، تصمیم گرفتم آن را در صفحه فیس بوک و وبلاگ خود منتشر کنم . پس از انتشار لیست ، شاهد واکنش های متفاوتی نسبت به آن بودم . عده اندکی مرا تهدید کردند که  لیست را بردارم ، اما از آنجایی که از رهبران جنبش سبز آموختم هیچگاه منافع فردی خود را با منافع ملی معاوضه نکنم به این پیامها وقعی ننهادم و بر انتشار آن اصرار ورزیدم. این لیست در فضای مجازی بازتاب بسیار گسترده ای داشت و باعث استقبال مردم برای اطلاع رسانی فجایع رفته بر منافع ملی توسط دولت پاک دستان گردید . تا ده روز هیچ واکنشی از سوی مسئولین مشاهده نشد تا اینکه دو روز قبل، با پیگیری خبرنگاران شریف در داخل کشور ، محتوای این لیست توسط احمد بخشایش اردستانی ، نماینده محترم مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی عینا تایید شد.

 

با تایید محتوای این لیست ، موجی از شگفتی به همراه پیامهای تبریک متعدد ، توسط مردم برای بنده ارسال شد . دیروز در خبرها خواندم سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری خود ، احتمال ورود دادستان به این پرونده را اعلام کرده و گفته  لیست منتشر شده دارای طبقه امنیتی فوق سری – بالاترین رده امنیتی در مکاتبات اداری – بوده است و حتی اعلام کرد که ممکن است برای افشای مکاتبه فوق سری دولتی تحت تعقیب قرار گیرم . از طرفی اخباری حمل بر صدور رای غیابی در دادگاه انقلاب – تشکیل شده در اسفند ماه 1392 – دریافت نموده ام که با نسبت دادن ” عامل فتنه ” ، می خواهند بر فتنه اصلی خود برای انجام کودتای انتخاباتی سال 1388 سرپوش بگذارند . با تشکیل احتمالی پرونده جدید ، بخاطر دفاع از منافع ملی ، به احتمال زیاد چندمین پرونده سیاسی در قوه قضاییه علیه بنده تشکیل می گردد .

 

اما قبل از باز نشر این لیست در پایگاه خبری وزین سحام ، لازمست به اطلاع مسئولین محترم قضایی جمهوری اسلامی برسانم ؛ خط قرمز ما با اقتدا به میر و شیخ محصورمان ، همواره منافع ملی بوده است و اگر این لیست توسط بنده افشا شده ، صرفا بخاطر پیگیری دولت محترم و مسئولین قضایی برای ستاندن حق ملت مظلوم از درشت خواران بوده است . زیرا محرمانه ماندن این لیست  باعث مسامحه در این پرونده کلان فساد مالی و پیگیری نشدن حق ملت و نفوذ رانت خواران در سیستم قضایی برای عدم پیگیری پرونده می شد . همانطور که محرمانه ماندن بسیاری از مسائل ، باعث پایمالی حق مردم گردید و خاطره عروجعلی ببرزاده و دزدیدن یک ریش تراش در ماجرای خونین کوی دانشگاه تهران در تیرماه 1378 ، همواره خاطر ما را می آزارد. در حال پیگیری برای دست یابی به بقیه اسامی در لیست مذکور هستم و به محض دریافت این لیست ، اسامی درشت خواران تعدی کننده به حق ملت را – فارغ از هر دسته بندی سیاسی و جناحی – منتشر خواهم کرد. لازم است مسئولین محترم بدانند این کار در هر کشوری که انجام شود ، از فردی که خود را مدافع منافع ملی کشورش می داند تقدیر ویژه به عمل خواهند آورد. اما در کشور ما برای انتشار اسامی تعدی کنندگان به حق ملت ، قرار است پرونده قضایی تشکیل شود ! اما ملالی نیست ؛ اگر صد پرونده هم بر علیه اینجانب تشکیل شود ، اندکی از انجام وظیفه ملی خود کوتاه نخواهم آمد .

بدین وسیله لیست مفسدین اقتصادی را به همان ترتیب منتشر شده در قبل ، در سایت سحام بازنشر می کنم :

– آقای“محمد شريف ملك زاده” و شركت تحت مديريت وی بنام “شرکت رنوس” ؛ ٦٠٠٠ ميليارد تومان

– آقای“آرمين محمدي” ؛ شاگرد كامپيوتر فروشي كه به وارد كننده آلمينيوم تحت نام “هولدينگ ياس” تبديل شد ؛ ٦٠٠٠ ميليارد تومان

– آقای “مجتبی خوشرو” ؛ شريك آقای “آرمين محمدي” سازنده برج در كامرانيه ؛ ٤٠٠٠ ميليارد تومان 

– آقای “بابك زنجاني” ؛ ٧٠٠٠ ميليارد تومان

 – آقایان “امیر منصور آریا” ، “خاوری” و دار و دسته ؛ ٣٠٠٠ میلیارد تومان

 – آقای “حمید بقايي” ؛ معاون سابق رييس جمهور ایران ؛ ٣١٠٠ ميليارد تومان

 – آقای “اسفندیار رحيم مشايي” از محل كميسيونهاي مختلف معاملات دولتي
   (مسكن مهر گرفته تا قراردادهاي نفتي) ؛  ٨٩٠٠ ميليارد تومان

 – دانشگاه ایرانیان متعلق به “محمود احمدی نژاد” ؛ ١٢٠٠میلیارد تومان 

– آقای “سعید مرتضوي” در زمان تصدی ریاست سازمان تامین اجتماعی ؛ ١٣٤٠    میلیارد تومان

– آقای “صادق محصولی” ؛ ٢٣٧٠میلیارد تومان

معاون وقت بانک مركزي (احتمالا نام این فرد حمید پورمحمدی ست) ؛ ١٣٠٠ میلیارد تومان

محمدرضا رحیمی“معاون اول احمدی نژاد” دراختلاس از شرکت بيمه ؛ ١٤٠٠میلیارد تومان

– آقای پوستين دوز مديرعامل سابق شرکت سايپا كه در هنگام خروج از مرز دستگير شد ؛ ٢٥٠٠ میلیارد تومان

– آقای بهزاد ظهيري مدير عامل اسبق ايساكو كه مدتي در اوين بود و آزاد شد ؛ ٣٠٠ ميليارد تومان

و ٤٥ نفر ديگر جمعا به مجموع  ٥٦ هزار ميليارد تومان

در همین مجال فرصت را مغتنم شمرده ، ضمن تشکر از اعتماد مردم برای ارسال اسناد متعدد تخلفات  ، اعلام می کنم ؛ هر کس در هر کجای ایران عزیز ، به هر سندی اعم از تخلفات مالی و اداری ، دسترسی دارد و معتقد است که در پرونده ای منافع ملی  پایمال شده است ، آن سند را برای من ارسال کند تا به فضل الهی درشت خواران و تعدی کنندگان به حقوق مردم رسوا شوند و افکار عمومی بداند که چه افراد ” نظر نزدیکی ” ، چگونه حقوق این مردم مظلوم را پایمال و کشور را ویران نمودند.