جلسه محرمانه هیات رئیسه مجلس خبرگان درباره دوران پس از مهدوی کنی

hashemi-rafsanjani-saham-news

پس از سکته قبلی آیت الله مهدوی کنی و به کما رفتن  رییس مجلس خبرگان رهبری و عیادت اکثریت قریب به اتفاق مسئولین نظام جمهوری اسلامی از ایشان در بیمارستان بهمن ، این شائبه قوت گرفته است که امیدی به بهبودی ایشان وجود ندارد و این دیدارها، احتمالا آخرین دیدارهای مسئولین عالی‌ رتبه نظام ، دوستان ، یاران قدیمی و سابقون انقلاب با پیکر بی هوش  ایشان است. عدم اعلام این خبر، این شائبه را نیز تقویت می‌کند که تصمیم‌ گیری‌های سیاسی پشت پرده، بین عالی‌ ترین مقامات نظام در حال انجام است تا برای اعلام جانشینی ریاست آتی مجلس خبرگان رهبری، نزاع و اختلافات سیاسی به وجود نیاید.

از شواهد امر بر چنین می‌آید که بخش وسیعی از نیروهای تصمیم‌ گیرنده، پس از کودتای انتخاباتی سال ۱۳۸۸ و همچنین نیروهای امنیتی محدود کننده آزادی‌های سیاسی و اجتماعی، بنا دارند نگذارند بار دیگر هاشمی رفسنجانی ، کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری را تصرف کند. این در حالی است که رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی  در انتخابات اخیر ریاست جمهوری – که به بهانه کهولت سن توسط شورای نگهبان صورت گرفت – رد صلاحیت او از طرف نظام و مجموعه‌های تصمیم‌گیرنده تحت نظارتِ بیت رهبری ایران تلقی شد، به همین خاطر بازگشت او به کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری ، می‌تواند یک دهن‌ کجی آشکار به مجموعه تصمیم گیرسال‌های اخیر کشور باشد. همه این مسائل باعث تأخیر در اعلام وفات آیت‌الله مهدوی کنی، توسط مجموعه حاکم شده است. به عبارتی دیگر حیاتِ فعلی آیت‌الله با کمک دستگاه‌های پیشرفته پزشکی ، بیشتر حیاتی سیاسی ست تا حیاتی نباتی.

طبق گزارش منابع خبری سحام از تهران ، هیئت رئیسه فعلی مجلس خبرگان رهبری طی اقدامی بی سابقه و غیر قانونی ، برای جلوگیری از تصدی کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری توسط آیت الله هاشمی رفسنجانی ، اقدام به تشکیل جلسه ای خصوصی و محرمانه نموده و در این جلسه غیر رسمی، مصوبه ای را به تصویب هیئت رئیسه مجلس خبرگان رسانده که تا زمان انتخابات بعدی مجلس خبرگان – یک سال و نیم دیگر – مجلس خبرگان بدون رییس و صرفا توسط هیئت رئیسه فعلی مجلس اداره گردد.

اعضای شرکت کننده در این جلسه که همان اعضای هیئت رئیسه فعلی هستند عبارت‌ اند از: محمد یزدی، احمد خاتمی، ابراهیم یونسی، قربانعلی دری نجف آبادی و محمود هاشمی شاهرودی

طبق اطلاعات واصله آیت الله هاشمی شاهرودی در این جلسه ، با تصویب این مصوبه خلاف قانون ، مخالفت کرده است.

آشکار شدن تصمیمات این جلسه مخفیانه در میان اعضای مجلس خبرگان رهبری ، واکنش تند  برخی نمایندگان این مجلس را در پی داشته است. بطوری که چندین نماینده صاحب نفوذ  این مجلس اعلام کرده‌اند نسبت به این مصوبه  در جلسه شهریور ماه آتی مجلس خبرگان، اعتراض و برای  انتخاب رییس  در صحن علنی مجلس رأی گیری خواهند کرد . گفته می شود یک نهاد نظامی – امنیتی خاص، پس از نا امیدی نسبت به عدم بهبود آیت الله مهدوی کنی، هیئت رئیسه را تحت فشار قرار داده تا این مصوبه را به تصویب برساند.