میرحسین موسوی به بیمارستان منتقل شد / مکالمه کوتاه دختران با پدر

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on .

mosavi-mir-hosseinماموران امنیتی امروز میرحسین موسوی را به دلایل مشکل قلبی به بیمارستان منتقل کردند.

به گزارش کلمه، مهندس موسوی در حالی با تدابیر امنیتی به بیمارستان منتقل شده است که چند ماه قبل پزشکان خواستار اقدام عاجل برای بازیابی توان قلب وی شده بودند، اما مسئولان امنیتی در این زمینه تعلل کردند.

زندانبانان و آمران حصر میرحسین موسوی در ماههای اخیر نه تنها در رسیدگی به وضعیت پزشکی وی تعلل کرده اند، بلکه از ارائه اطلاعات و پرونده پزشکی وی به خانواده نیز خودداری می کنند.

سایت کلمه همچنین گزارش داده که دختران میرحسین موسوی در تماس تلفنی کوتاهی توانستند صدای پدر خود را بشنوند، اما هنوز نتوانسته اند آنان را ملاقات کنند.

در تماس تلفنی کوتاهی که از بیمارستان با دختران مهندس موسوی صورت گرفت، آنها توانستند لحظاتی با پدر خود صحبت کنند و صدای وی را بشنوند.

دختران میرحسین و رهنورد که بعد از اطلاع ناگهانی از انتقال پدرشان به بیمارستان به شدت نگران سلامت وی شده اند و از وضعیت پزشکی او نیز بی اطلاع اند، در این تماس تلفنی تلاش کرده اند با آرامش با پدرشان صحبت کنند تا استرسی به وی منتقل نشود.

مهندس موسوی نیز با وجود ضعف ناشی از بیماری، تلاش کرده به دخترانش روحیه بدهد و از نگرانی آنها بکاهد.

آنها همچنین بعد از صحبت چند کلمه ای با میرحسین، با مادرشان نیز صحبت کرده اند.

گفتنی است انتقال مهندس موسوی به بیمارستان بدون اطلاع دخترانش بوده و هنوز هیچ اطلاعات دقیقی از وضعیت پزشکی میرحسین موسوی و شرایط وی در بیمارستان وجود ندارد.

به گفته پزشکان، میرحسین چندین ماه است که نیاز به عمل آنژیو قلب دارد و همچنین در ماه های اخیر دچار نوسان فشار خون شده و از ناحیه کلیه نیز با مشکلاتی رو به رو شده است.

پیش از عید نوروز، میرحسین موسوی برای چند ساعت به بیرون از محدوده حصر برده شد تا با توجه به نوسانات شدید فشار و علائم سرگیجه، برای انجام سونوگرافی و بررسی عروق مغز و کلیه اش تحت آزمایش های تشخیصی قرار گیرد. اما از نتیجه این آزمایش ها هنوز خبری در دست نیست.

خانواده موسوی تاکید کرده اند که مشکلات قلبی میرحسین و فشار خون و علائم سرگیجه و وی، هیچ یک پیش از حصر سابقه ای نداشته و از این رو تعلل ماموران در پیگیری نیازهای پزشکی ایشان و به خصوص تجویز پزشکان برای اقدام فوری جهت بازتوانی قلب، به شدن باعث نگرانی شده است.