تقدیر دراویش زندانی از ایستادگی مهدی کروبی

Daravish-Momeni-Hossein-Karroubiمحمد حسین کروبی فرزند مهدی کروبی ، روز گذشته با حضور در بیمارستان شهدای تجریش با آقایان حمید رضا مرادی، مصطفی دانشجو و افشین کرم پور از دراویش گنابادی و وکلای دربند که به علت بیماری از زندان به این بیمارستان اعزام شده اند ملاقات نمود.
به گزارش سحام٬‌ محمد حسین کروبی در این ملاقات با بیان اینکه پدرم همواره در ملاقات ها پیگیر وضعیت زندانیان جنبش است، به این نکته اشاره نمود که:”ایشان به حمایت دراویش در زمان انتخابات افتخار می کند و استقامت و همدلی و اتحاد دروایش در برابر فشارهای وارده در سال های اخیر را که بخصوص به دلیل نقش قعال آنان در انتخابات 88 تشدید شده، تحسین می نماید.”
دراویش گنابادی زندانی نیز در این دیدار ضمن گزارش وضعیت دراویش در زندان های اوین، رجایی شهر، عادل آباد و… و محدودیت هایی که برای مشایخ این سلسله ایجاد شده از تلاش های آقای کروبی در دفاع از حقوق دراویش و ایستادگی وی بر سر عهدی که با ملت و حامیانش بسته بود تقدیر نمودند.
مهدی کروبی در سالهای گذشته بارها نسبت به فشارهای وارده بر دراویش موضع گیری نموده بود که به عنوان نمونه می توان به اعتراضات وی در جریان حمله به حسینیه دراویش در قم و بروجرد و یا نامه اعتراض آمیز ایشان به وزیر اطلاعات وقت در مورد موج بازداشت دراویش در دوران قبل از حصر اشاره نمود.
در نتیجه این همدلی ها دراویش سلسله های مختلف علی الخصوص دراویش گنابادی در جریان انتخابات سال 88 قاطعانه از ایشان حمایت نمودند و در جریان حوادث بعد از انتخابات نیز ده ها نفر از آنان بازداشت و زندانی شدند.
وکلای دراویش گنابادی در پایان این دیدار ابراز امیدواری کردند که هر چی زودتر رهبران جنبش و زندانیان سیاسی از حصر و حبس رها شوند.
در این عیادت آقایان عبدالله مومنی و علی خدابخش از هم بندان سابق دراویش زندانی که به تازگی از زندان آزاد شده اند نیز به همراه محمدحسین کروبی حضور داشتند.