استقبال از فاطمه کروبی و صلوات‌های پیاپی مردم برای سلامتی مهدی کروبی

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on . Tagged width:

Fatemeh-Karoubi2-sahamnewsفاطمه کروبی در تشریح آخرین وضعیت همسرش که در بازداشت خانگی به سر می‌برد گفته است که وضعیت جسمی مهدی کروبی پس از عمل جراحی بهتر است و به هوای آزاد دسترسی دارد.

به گزارش ایسنا، همسر مهدی کروبی در مورد آخرین وضعیت جسمانی کروبی گفت: وضعیت جسمانی آقای کروبی بعد از چندین عمل جراحی که انجام دادند در حال بهتر شدن است.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به تغییر مکان حصر کروبی، آیا این تغییر مکان باعث بهبود وضعیت وی شده است، گفت: ایشان در حال حاضر می‌توانند از آب و هوای آزاد استفاده کنند.

فاطمه کروبی همچنین تصریح کرد: قبلا وقتی بچه‌ها به ملاقات ایشان می‌آمدند این ملاقات با حضور ماموران بود، ولی اکنون اینگونه نیست و ما مشکلی با ماموران نداریم.

در همین حال پایگاه خبری-تحلیلی امید گزارش داده که فاطمه کروبی که بعد از حصر همسرش کمتر در چنین مراسم‌هایی حضور پیدا می کرد حضورش در مراسم ختم علی اکبر صادقی با استقبال مردمی رو به رو شد که دائما از وضعیت مهدی کروبی از وی سوال می‌کردند. مردم که برای سلامتی رئیس مجلس ششم صلوات می فرستادند فاطمه کروبی را تا هنگام سوار شدن بر خودرو خود بدرقه‌اش کردند.

فاطمه کروبی به این پایگاه اطلاع رسانی گفته است که وضعیت حصر از گذشته بهتر شده است چون هم آفتاب هست و هم هوا هوای خانه است هوای حصر نیست.

مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد بیش از سه سال است که در حصر خانگی به سر می برند، بی آنکه هیچ مرجع قانونی، رسما مسئولیت حصر را به عهده گرفته باشد.

۱۳ بهمن ماه سال گذشته، فرزند مهدی کروبی خبر داد که آقای کروبی در حالی به منزل شخصی خود در جماران منتقل شده که ماموران امنیتی در طبقه ی اول این خانه مستقر شده اند و شرایط و ضوابط این سه سال همچنان وجود دارد.

همان زمان محمد تقی کروبی، فرزند مهدی کروبی درباره شرایط فعلی حصر پدرش به روز گفته بود پدر من دقیقا دو سال و نیم را در آپارتمانی متعلق به دستگاه های امنیتی در یک ساختمان غیرمسکونی گذراندند. این ساختمان از آنجا که غیرمسکونی بود و دسترسی به نور و هوای آزاد نداشت به شدت به لحاظ جسمی به ایشان آسیب رساند. ضوابط حصر همانطور که تعریف شده بود از سوی مقامات امنیتی، قرار است همان ضوابط همچنان برقرار باشد. بدین معنا که ملاقات فرزندان هفتگی است. تفاوت ماهوی عمده این است که مکان تغییر کرده و طبیعی است که خیلی متفاوت است؛ منزل شخصی شان است و می توانند به نور و هوای آزاد دسترسی داشته باشند. مهم تر اینکه منزل پدر و مادر ماست و مادرم می تواند در کنار پدرم حضور داشته باشد. یعنی پدرم در منزل خودشان حصر هستند و پذیرفته اند که پدر و مادر در یک خانه باشند.

حسین کروبی هم به ایسنا گفته بود که ماهواره، اینترنت و تلفن از دسترس ایشان خارج شده است اما وی می‌تواند شبکه‌های تلویزیونی صدا و سیما تماشا کند.