تحصن پدر حسین رونقی ملکی در مقابل زندان اوین

By سحام, in اخبار سر خط خبرها on .

ahmad-ronaghi-maleki-sahamnewsسید احمد رونقی از صبح امروز دوشنبه در اعتراض به برخورد های دادستانی و مسئولان زندان، در مقابل زندان اوین تحصن کرده است.
بنا به گزارش خبرنگار سحام٬‌این پدر رنجدیده که برای ملاقات فرزندش به زندان اوین رفته بود در ادامه اعتراض به تحویل نگرفتن وسایل فرزندش توسط ماموران زندان از ملاقات با فرزند خود نیز خودداری کرده است.
فشار بر خانواده رونقی در حال افزایش است به طوری که نه تنها به حسین رونقی ملکی مرخصی درمانی داده نمی شود٬ بلکه هفته گذشته ملاقات حضوری را نیز برای خانواده وی منع کرده بودند.
این زندانی سیاسی طی ماه های گذشته از وضعیت جسمی وخیمی رنج می برد.
روز ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ مادر حسین رونقی ملکی به دفتر پیگیری دادستانی مراجعه نموده که آقای خدابخشی به وی اعلام می نماید که حسین در مرخصی فعالیت داشته است. لذا وی از دادن مرخصی حضوری به این فعال سایبری خودداری نمود. این در حالی است که وضع جسمانی حسین نامناسب بوده و کلیه‌هایش عفونت دارند.
هفته گذشته بود که سحام متن نامه پدر حسین رونقی را خطاب به دادستان تهران منتشر کرده بود. در آن نامه از دادستانی تهران خواسته شده بود که با توجه به شرایط وخیم فرزندش٬ وی را هر چه سریعتر آزاد کنند.
حسین رونقی از اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی٬ پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر و رییس جمهور، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

حسین رونقی پس از ۳۲ ماه حبس با وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد اما بار دیگر در شهریور ماه سال ۱۳۹۰ هنگام امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی بازداشت و با حکم شعبه ۱۱۲ دادگاه عمومی تبریز به اتهام “پخش نان کپک زده و تمرد از مامور” به پنج ماه حبس محکوم شد.