نامه پدر حسین رونقی ملکی به دادستان تهران برای آزادی فرزندش

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on . Tagged width:

hossein-ronaghi-maleki-sahamnewsسید احمد رونقی ملکی در نامه ای به جعفری دولت آبادی٬ خواستار آزادی فرزندش شده است.
به گزارش سحام٬ حسین رونقی ملکی که همکنون در شرایط جسمی بسیار نامناسبی قرار دارد٬ همچنان از مرخصی درمانی محروم است.
حسین رونقی از اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی٬ پس از انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ بازداشت و در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبر و رییس جمهور، به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

حسین رونقی پس از ۳۲ ماه حبس با وثیقه یک میلیارد تومانی آزاد شد اما بار دیگر در شهریور ماه سال ۱۳۹۰ هنگام امدادرسانی به زلزله‌زدگان آذربایجان شرقی بازداشت و با حکم شعبه ۱۱۲ دادگاه عمومی تبریز به اتهام “پخش نان کپک زده و تمرد از مامور” به پنج ماه حبس محکوم شد.

پدر آقای رونقی پیشتر به بی بی سی فارسی گفته بود که فرزندش در طول دوران زندان یک کلیه خود را به طور کامل از دست داده و ۲۰ درصد کلیه دیگرش هم از بین رفته است.

احمد رونقی با اشاره به مدارک پزشکی فرزندش همچنین اشاره کرده بود: “بارها گفته‌ام که به اعتقاد پزشکان حسین نباید در زندان نگهداری شود، او باید برای درمان به بیرون زندان منتقل شود، اما کسی پاسخگو نیست، قبلا هم گفته‌ام‌، باز هم تاکید می‌کنم بازجویان بارها با ما تماس گرفتند و گفتند که فرزندم را خواهند کشت.”

حسین رونقی ملکی در محیط مجازی با نام بابک خرم دین شناخته می شد.

متن نامه پدر این زندانی سیاسی که برای انتشار در اختیار سحام قرار گرفته بدین شرح است:

«به نام خداوند جان و خرد»

جناب آقای جعفری دولت آبادی دادستان محترم دادسرای عمومی و انقلاب تهران
احتراماً طی نامه‌های ارسالی به سازمان پزشک قانونی کشور و کمیسیون پزشک قانونی شهرک غرب تهران در مورد بیماری کلیوی سید حسین رونقی ملکی طبق قانون عدم تحمل کیفری فرزندم را خواستارم. جناب آقای دادستان سازمان پزشک قانونی نظریۀ کمیسیون پزشک قانونی را به دادستانی محترم ارسال نموده است. جناب آقای دادستان طی نامه‌ای به دادگاه انقلاب شعبه 26 ارسال شده چون شعبه 26 دادگاه انقلاب قاضی نداشته پرونده فرزندم را به دادرس شعبه اول دادگاه انقلاب جناب آقای احمدزاده ارجاع نموده بودند. با اعمال نفوذ آقای ستاری مدیر دفتر شعبه 26 در مورخه 16/11/92 بدون مطالعه پرونده فرزندم آقای احمدزاده دادرس شعبه اول دادگاه انقلاب با مرخص فرزندم موافقت ننموده است. عمل دادرس محترم طبق قانون غیر قانونی بوده است. جناب آقای دادستان آزادی فرزندم سیدحسین رونقی ملکی زندانی سیاسی و زندانیان سیاسی بیمار را خواستارم.
با تقدیم احترامات
سیداحمد رونقی ملکی پدر سیدحسین رونقی ملکی زندانی سیاسی-17/12/92