صدور حکم سنگین برای مریم شفیع پور توسط قاضی صلواتی

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on . Tagged width:

shafipour-maryam-sahamnewsمریم شفیع پور٬فعال دانشجویی و عضو ستاد انتخاباتی مهدی کروبی به مجموعا ۷ سال زندان تعزيرى به جرم تبلیغ، اجماع و تبانی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران٬ امضا بیانیه‌ها و همکاری با سایت‌هایی که قاضی آنها را غیر مجاز نامیده٬‌محکوم شده است.
به گزارش خبرنگار سحام٬ قاضی صلواتی تحت تاثیر بازجوی این زندانی سیاسی٬ اقدام به صدور این حکم سنگین برای وی نموده است.
صدور این حکم سنگین تنها با هدف ارعاب و اعلام این موضوع است که علی رغم تغییر دولت٬‌برخوردها همچون گذشته و گاها شدیدتر ادامه خواهد داشت.

طی هفته ها گذشته همچنین گزارش شده بود که وضعیت جسمی مریم شفیع پور رو به وخامت گذاشته بود.

مريم شفيع‌پور، روز پنجم مردادماه امسال و پس از حضور در دادسرای شماره دو “شهيد مقدس” در زندان اوين، به دستور بازپرس اين شعبه بازداشت شد و بيش از دو ماه را در بند ۲۰۹ زندان اوين که زير نظر وزارت اطلاعات اداره می‌شود، سپری کرد. او از روز هشتم مهرماه به بند زنان اين زندان منتقل شد.
اين دانشجوی اخراجی رشته‌ی مهندسی کشاورزی دانشگاه بين‌المللی قزوين، اولين دانشجوی بازداشت شده پس از انتخاب شدن آقای آقای حسن روحانی است. او در سال ۸۹ نيز از سوی دادگاه انقلاب قزوين به خاطر فعاليت‌های دانشجويی و وبلاگ‌نويسی به يک سال حبس تعليقی به مدت ۵ سال محکوم شد. وی از جمله اعضای ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در جريان انتخابات مناقشه‌برانگيز خردادماه سال ۸۸ بود.