فاطمه کروبی از انجام دو عمل جراحی طی هفته گذشته بر روی همسرش خبر داد

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها مهدی کروبی on . Tagged width:
karoubi-mahdi-hossein-sahamnews
عکس فوق مربوط به عمل چند هفته گذشته آقای کروبی است

فاطمه کروبی٬ همسر مهدی کروبی با انتشار یک نامه خطاب به مردم٬ به تشریح آخرین وضعیت جسمی همسرش پرداخت. روز گذشته مهدی کروبی پس از طی ۹ روز دوره سخت درمانی و انجام ۲ عمل جراحی از بیمارستان مرخص گردید.
به گزارش سحام٬ این رهبر محصور جنبش سبز بنا به خبرهایی که بارها پیرامون سلامتی اش منتشر شده بود٬ سرانجام به توصیه پزشکان مجبور به انجام عمل جراحی دیسک کمر شد.
طی چند ماه گذشته وضعیت جسمی آقای کروبی به گونه ای بود که مسئولان امنیتی بارها به توصیه پزشک وزارت اطلاعات مجبور به انتقال ایشان به بیمارستان شده بودند.
خانم کروبی در بخشی از نامه خود با اشاره به این موضوع می نویسد: “همانطور که می دانید وضعیت جسمی همسرم بدلیل شرایط مکان حصر و حبس شان که در آستانه 3 سالگی آن هستیم به شدت آسیب دیده به نحوی که در 6 ماه گذشته دوبار در بیمارستان لاله جهت درمان و جراحی بستری شدند.”
طی دو سال و نیم گذشته مهدی کروبی به تنهایی دوران حبس و حصر غیرقانونی خود را در ساختمان امن وزارت اطلاعات سپری می کند. بنا به گزارش هایی که بارها سحام پیرامون محل اقامت ایشان منتشر کرده بود٬ شیشه های ساختمان با لایه های قطوری پوشانده شده و ایشان از دسترسی به نور مستقیم آفتاب و هوای تازه و همچنین قدم زدن در فضای باز محروم است.
همه این عوامل باعث بروز عوارضی همچون پوکی شدید استخوان و نیز مشکلات حاد تنفسی برای ایشان شده است.
خانواده آقای کروبی و نیز ارگان خبری سحام٬ همیشه خود را ملزم به اطلاع رسانی دقیق و شفاف پیرامون وضعیت آقای کروبی دانسته و می داند٬ لیکن تاخیر ۹ روزه درباب این موضوع٬ صرفا برای جلوگیری از اختلال احتمالی در طی روند درمانی ایشان بوده.
لازم به ذکر است که آقای کروبی در حالی صبح روز گذشته از بیمارستان مرخص گردید که برای سومین بار در طی دوران حبس٬ یکی دیگر از خواهران خود را از دست داد.
آقای کروبی پس از ترخیص از بیمارستان مجددا به همان ساختمان امن وزارت اطلاعات منتقل شدند.

متن نامه فاطمه کروبی٬ همسر مهدی کروبی پیرامون آخرین وضعیت جسمی ایشان بدین شرح است:

باسمه تعالی

یاران و همراهان عزیز
همانطور که می دانید وضعیت جسمی همسرم بدلیل شرایط مکان حصر و حبس شان که در آستانه 3 سالگی آن هستیم به شدت آسیب دیده به نحوی که در 6 ماه گذشته دوبار در بیمارستان لاله جهت درمان و جراحی بستری شدند. دیروز جمعه برابر با 27 دی ماه، آقای کروبی بعد از 9 روز بستری بودن در “بیمارستان آراد” و انجام دو عمل جراحی از بیمارستان مرخص شدند. عمل جراحی لامینکتومی برای برطرف کردن دیسک برجسته و تنگی کانال نخاعی شان توسط استاد برجسته دکتر عباسیان به همراه تیمی از متخصصان انجام شد.

خدا را شاکریم که در حال حاضر بهبود نسبی حاصل شده و ان شاالله در پرتو دعا خیر دوستان و همراهان و توجه باری تعالی ایشان سلامت خود را به زودی بازیابند.
ضمن ابلاغ سلام، قدردانی و درود های بسیار همسرم برای تک تک دوستان در داخل و خارج که به طرق مختلف مراتب محبت خود را در این چند سال اعلام کرده اند، برخود لازم می دانم مراتب سپاس و تشکر خود را از تیم پزشکی و پرستاری و دیگر همکاران محترم آن بیمارستان اعلام نمایم. همچنین لازم است به این نکته اشاره نمایم که وزارت اطلاعات و مامورین امنیتی در چند هفته گذشته همکاری لازم جهت پیگیری امور درمانی و بستری شدن ایشان در بیمارستان را مبذول داشتند.
فاطمه کروبی
۲۸ دی ماه ۱۳۹۲