علی اصغر غروی پس از ۴۰ روز با خانواده خود دیدار کرد

By سحام, in از بند سر خط خبرها on . Tagged width:

پس از گذشت ۴۰ روز از بازداشت دکتر سید علی اصغر غروی، خانواده وی در روز پنجشنبه مورخ ۲۸/۹/۹۲ موفق به ملاقات وی در زندان اوین شدند.

به گزارش ندای آزادی، در این ملاقات کابینی، وضعیت جسمانی دکتر غروی بسیار نامساعد بوده، به گونه‌ای که فرزندان وی که هر یک از مسافتی دور خود را رسانده بودند تا با پدر و مربی خود دیدار کنند، شدیداً منقلب شده و نگرانیهای ایشان از عواقب ادامه چنین روندی، دو چندان گردیده است. این ملاقات برای دقایقی محدود صورت گرفت.

دکتر غروی به جهت مبتلا بودن به بیماری های ضعف اعصاب حسی حرکتی، دیسک کمر و پروستات، دچار دردهای شدید بوده و این در حالی است که پزشکان معالج وی پس از استماع گزارش خانواده از شرح حال بیمار تحت درمانشان، وضعیت او را بسیار خطرناک اعلام نموده و اقدامات فوری درمانی را ضروری دانسته‌اند.

دکتر غروی به جهت نگارش مقاله «امام؛ پیشوای سیاسی یا الگوی ایمانی؟» و انتشار آن در روزنامه بهار از مورخ ۱۹/۸/۹۲ در بازداشت بسر می‌برد و قرار است در روز ۱۵ دی ماه به اتهامات وارده بر وی و همچنین روزنامه بهار در دادگاه فرهنگ و رسانه رسیدگی گردد.

همسر وی اظهار امیدواری نموده است که مسؤولین پرونده با درخواست قبول وثیقه و آزادی همسرش تا موعد دادگاه موافقت نمایند تا موجبات احراز شرایط جسمی مناسب و جمع‌ آوری مستندات علمی مدعیات مقاله فراهم آید.