گیتی پورفاضل از آخرین وضعیت پرونده ستار بهشتی می گوید

By سحام, in سر خط خبرها on . Tagged width: ,

وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی گفت: با توجه به پذیرفته نشدن اتهام قتل عمد مامور پلیس در مرگ ستار بهشتی از سوی دادگاه کیفری کارکنان دولت، قصد داریم موضوع را پیگیری کنیم.

« گیتی پور فاضل»در گفتگو با ایرنا در پاسخ به این سئوال که آیا با اولیای دم ستار بهشتی درباره طرح دعوای مجدد با اتهام شبه عمد صحبت کرده است یا خیر،افزود: هنوز با مادر ستار بهشتی صحبت نکرده ام، زیرا حال خوشی ندارد اما با خواهر وی صحبت کردم و خواستم پدر و مادر خود را درباره تصمیم دادگاه در جریان بگذارد.

وکیل مدافع اولیای دم ستار بهشتی اضافه کرد: اگر با موضوع قتل شبه عمد طرح دعوا کنیم یعنی این اتهام را پذیرفته ایم در حالی که معتقدیم مرگ ستار بهشتی قتل عمد بوده است.

پرونده مرگ ستار بهشتی برای رفع اختلاف بین وکیل اولیا دم و بازپرس شعبه اول دادسرای جنایی مبنی بر قتل عمد یا شبه عمد بودن مرگ ستار بهشتی، به شعبه 15 دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شده بود که در نهایت دادگاه 12 آذر ماه جاری رای قتل شبه عمد داد و اتهام قتل عمد را نپذیرفت.

پس از رای دادگاه، پرونده مجددا به شعبه اول دادسرای جنایی تهران بازگشته و طبق اعلام دادسرا خانواده ستار بهشتی در صورتی که بخواهند می توانند درباره قتل شبه عمد طرح دعوا کنند.

ستار بهشتی وبلاگ‌نويس منتقد جمهوری اسلامی بود که پليس سايبری ايران او را آبان‌ماه سال گذشته بازداشت کرد و پس از گذشت چند روز در زندان درگذشت.

در حالی که خانواده وی معتقدند او در اثر شکنجه کشته شده است و جمعی از زندانيان هم‌بند با ستار بهشتی نيز شهادت داده‌اند که او شکنجه شده بود، پزشکی قانونی می‌گويد مرگ او در اثر شکنجه نبوده است.