مهدی تحققی از زندان رجایی شهر آزاد شد

By سحام, in از بند سر خط خبرها on . Tagged width:

مهدی تحققی عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جانباز ۵۰ درصد دفاع مقدس محبوس در زندان رجایی شهر کرج با پایان دوره ی حبس تعزیری خود آزاد شد.

به گزارش کلمه، تبعید مهدی تحققی عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی که بهمن ماه سال گذشته به از زندان اوین به رجایی شهر تبعید شده بود با پایان دوره ی حبس یک ساله ی خود از زندان آزاد شد.

مهدی تحققی از رزمندگان جنگ تحمیلی که یک کلیه و بخشی از کبد خود را در راه دفاع از آب و خاکش از دست داده است روز ۱۸ دی ماه گذشته توسط ماموران امنیتی، در منزل خود بازداشت و برای اجرای حکم روانه ی زندان شد.

این عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران پس از چند روز از تظاهرات گسترده مردمی در ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ که به دعوت میر حسین موسوی و مهدی کروبی صورت گرفته بود بازداشت و پس از طی دوره بازجویی و تحمل چند ماه حبس انفرادی به قید وثیقه آزاد شد.

بر اساس این گزارش با اعمال نظر وزارت اطلاعات دادگاه او را به شش سال زندان در زاهدان و پنج سال تبعید در این شهر و محرومیت از فعالیت سیاسی محکوم کرده بودند، این درحالی بود که مهدی تحققی هیچ اتهامی جز عضویت در سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ایران و شورای سیاسی این سازمان نداشت.

در مرحله تجدید نظر حکم دادگاه بدوی نقض و این جانباز دوران دفاع مقدس به یکسال زندان و تبعید به یکی از شهرهای استان خراسان محکوم شد. پس از صدور حکم تجدید نظر تحققی طبق روال قانونی در انتظار دریافت حکم احضار اجرای احکام بود تا دوره محکومیت خود را آغاز کند اما مأموران امنیتی که خود را ملزم به رعایت قانون و حتی اجرای ضوابط معمول قانونی نمی‌دانند با مراجعه به خانه وی او را بازداشت و برای اجرای حکم روانه زندان کردند و در اقدام غیرقانونی دیگر روز گذشته او را به زندان رجایی شهر کرج تبعید کردند.