اولین مراسم سالگرد ستار بهشتی برگزار شد

sattar-beheshti-salgard-sahamnewsسحام نیوز:‌ نخستین مراسم سالگرد ستار بهشتى در كمال آرامش برگزار شد. بنا به گزارش خبرنگار سحام٬هر چند طی شب های گذشته از ستاد فرماندهى ناجا رباط كريم بارها با خانواده ستار بهشتی تماس گرفته و تهدیدهایی را درباره نحوه برگزاری این مراسم ایراد نمودند٬ لیکن اين مراسم براى اولين بار بدون تنش به پايان رسيد.

اين مراسم با حضور چهره های سیاسی – مدنی همچون دكتر ملكى٬ محمد نوريزاد٬ نرگس محمدی٬ نسرين ستوده و رضا خندان٬ مادر سعید زینالی٬ مادر سهراب اعرابی و نیز مادران پارك لاله برگزار گرديد.

درابتدای این مراسم که برسر مزار این وبلاگ نویس و پس از آن در منزل مادر ستار بهشتی برگزار گردید٬ دكتر ملكى و سپس محمد نوريزاد سخنانی را ایراد نمودند.

دكتر ملكى در تمجید از شخصیت و حماسه ای که ستار با مرگش بنا نهاد گفت:”ستار از كاخ بيرون نيامد٬ اما اين خانه محقر را تبديل به كاخ نمود.”
همچنين در ادامه محمد نوريزاد نيز با ابراز تاسف از كشته شدن ستار بهشتى گفت:”همه مسئولان صداى مادر ستار را مي شنوند اما بى تفاوت از کنار آن مي گذرند.”

وى در بخش ديگرى از سخنانش گفت:”ما انقلاب كرديم كه دست مستضعفين را بگيريم نه اينكه آنها را عذاب دهيم.”

محمد نوريزاد در خاتمه به مادر ستار گفت:”ما شرمنده ايم از شما!”
از حواشی این مراسم می توان به قطع نمودن بلندگوی محمدنوری زاد هنگام سخنرانی اش اشاره نمود لیکن این امر مانع سخنرانى وي نشدند.

میهمانان شرکت کننده در مراسم٬ پس از حضور بر سر مزار این وبلاگ نویس٬ گوهر عشقی٬ مادر ستار بهشتی را تا منزلش مشایعت نموده و ساعاتی را در منزل ایشان سپری نمودند.

ستار بهشتی کارگر وبلاگ نویس اهل رباط‌کریم بود که به دلیل انتشار مطالب انتقادی علیه حکومت توسط پلیس فتا دستگیر شد. وی نهم آبان ۱۳۹۱ دستگیر و به زندان اوین تهران منتقل گردید، لیکن چهار روز بعد در حالی که به بازداشتگاه پلیس منتقل شده بود، در آنجا درگذشت.

خانواده ستار، هنگام دفن جسد وی آثار کبودی را در بخش هایی از بدن او مشاهده کرده بودند و محسنی اژه ای در اولین اظهار نظر خود وجود ضربه و کبودی بر بدن ستار بهشتی را تایید کرد.

هر چند همه شواهد و مدارک حاکی از کشته شدن ستار بهشتی در اثر شکنجه در زندان فتاست، اما تلاش های خانواده و وکیل این قربانی هنوز به نتیجه نرسیده است و در آخرین اقدام برای قاتل که شخصا از خانواده ستار بهشتی طلب حلالیت کرده بود قرار مجرمیت برای قتل غیر عمد صادر شده است.
علیرغم اینکه یکسال از پرونده قتل وی می گذرد٬ لیکن هنوز این پرونده به سرانجام نرسیده است.