همسر عبدالله مومنی:‌ به شدت نگران سلامتی اش هستیم

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on . Tagged width:

momeni-abdollah-sahamnews-adine vandعبدالله مومنی، که در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت و به ۴ سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شد هم اکنون در زندان اوین از درد کلیه و بیماری پوستی در رنج است. خانم فاطمه آدینه وند، همسر این زندانی در گفتگو با کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران گفت اگرچه هفت ماه بیشتر از حکم او باقی نمانده است اما خانواده او به شدت نگران وضعیت سلامت او هستند.

خانم آدینه وند گفته است: «بیماری پوستی و سنگ کلیه همسرم را به شدت ضعیف کرده است. من هیچ درخواست دیگری از مسولان ندارم جز اینکه به مشکلات او رسیدگی کنند. هفت ماه دیگر بیشتر از آزادی او باقی نمانده اما ما به شدت نگرانش هستیم که خدای نکرده بلای در این مدت باقی مانده بر سرش نیاید.» آقای عبدالله مومنی بر اساس حکمش در تاریخ ۷ اردبیهشت ماه ۱۳۹۳ از زندان اوین آزاد خواهد شد.

عبدالله مومنی، سخنگوی اسبق دفتر تحکیم وحدت که پس از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت شد به اتهامات اجماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ایران و تبلیغ علیه نظام به ۴ سال و ۱۱ ماه حبس محکوم شد. او همچنین نامه ای انتقاد آمیز خطاب به رهبری نوشت و در آن شرح شکنجه هایش را در دوران بازجویی توضیح داد و از رهبر انقلاب تقاضای رسیدگی به عملکرد مسوولان زندان و دستگاه های امنیتی را مطرح کرد. او در تمام دوران حبسش تا کنون فقط یکبار از حق مرخصی چند روزه برخوردار بوده است.

فاطمه آدینه وند به اشاره به اینکه روز سه شنبه ۲۵ مهرماه آقای مومنی از زندان به بیمارستان برای بیماری پوستیش منتقل شده است به کمپین گفت:« او ۴ سال است که در زندان دچار بیماری پوستی است و روز سه شنبه برای دومین بار در طول ۴ سال حبسش برای درمان این بیماری به بیمارستان انتقال داده شد. دکترها فعلا از او نمونه برداری کردند تا متوجه شوند مشکل اصلی چیست که اینهمه مدت او را آزار می دهد.»

همسر عبدالله مومنی همچنین گفت:« عبدالله از یکسال پیش سنگ کلیه دارد اما علیرغم درخواست های ما تاکنون او را برای جراحی به بیمارستان نیاوردند. متاسغانه تغذیه زندان مناسب نیست و همین باعث بروز بیماری و تشدید آن هم می شود. من هیچ درخواست دیگری از مسولان ندارم جز اینکه به مشکلات او رسیدگی کنند. هفت ماه دیگر بیشتر از آزادی او باقی نمانده اما ما نگران وضعیتش هستیم که خدای نکرده بلای سرش در این مدت باقی مانده بیاید.»