نگرانی شدید پیرامون وضعیت سلامت عبدالله مومنی

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on . Tagged width:

Abdolah-Momeni-sahamnewsدرد شدید کلیه و روده عبدالله مومنى، سخنگوى دربند سازمان ادوار تحکیم را نیمه شب راهى بهدارى اوین کرد.

فاطمه آدینه وند، همسر عبدالله مومنى با اعلام این خبر به کلمه افزود: “بر اثر همین وضع نامناسب جسمى آقاى مومنى امروز دوشنبه درحالیکه اعضاى خانواده براى ملاقات به زندان مراجعه کرده بودند نتوانست به سالن ملاقات بیاید و با خانواده خود دیدار کند”.

آدینه وند با ابراز نگرانى از وضعیت سلامتى همسرش گفت: “درپى بى توجهى و مانع تراشى مقامات دادستانى تهران نسبت به وضعیت جسمى و درمان آقاى مومنى که منجر به تشدید بیمارى سنگ کلیه وى شده است، شب گذشته درد شدید موجب اعزام اورژانسى ایشان به بهدارى زندان اوین شد که تنها اقدام صورت گرفته تزریق چندین مسکن بوده است”.

همسر عبدالله مومنى همچنین گفت: “تزریق مسکن به گفته مسئولان بهدارى زندان باتوجه به عدم مجوز خروج این زندانى سیاسى از اوین جهت طى مراحل تشخیص و درمان به طور مرتب بایستى ادامه یابد تا دستکم درد شدید را قابل تحمل سازد”.

خانم آدینه وند همچنین اظهار داشته است سال گذشته پزشکان معتمد دادستانى تایید کرده بودند که عبدالله مومنى از سنگ کلیه و نیز ناراحتى روده رنج مى برد اما تاکنون مقامات دادستانى با مجوز درمان وى مخالفت کرده اند.

این زندانى سیاسى همچنین از بیمارى پوستى نیز رنج مى برد.

به گفته خانواده مومنى این مشکلات جسمى همگى ناشى از دوره چهارونیم ساله حبس بوده و پىش از آن سابقه اى نداشته است.

عبدالله مومنى که از ٣٠خرداد ٨٨ بازداشت شده بیش از سه سال و نیم است که از حق مرخصى حتى به منظور درمان نیز محروم بوده است.