پیام تبریک تولد جمعی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ به مهدی کروبی

karoubi-mahdi-sahamnews24جمعى از زندانیان سیاسى بند ٣۵٠ زندان اوین که از حامیان مهدى کروبى در انتخابات ریاست جمهورى ٨٨ بوده اند در پیامى به مناسبت سالروز تولد این همراه محبوس جنبش سبز، زادروز وى را تبریک گفته اند.

به گزارش کلمه، در نامه این زندانیان که به امضای محمد داروی، عبدالله مومنی، حسن اسد زیدآبادی و مصطفی دانشجو رسیده آمده است:اینک هفتاد و هفت ساله شده اید، عمرى که قریب سه سال آن در “حبس نظر” گذشته است. چه باک گر همه اش بگذرد؛ چرا که تیماردارى از درخت کرامت انسان، در زمستان معنى مى دهد که سهم تابستانیان، جز نوچى سرانگشت از شهد شیرین میوه نیست.

مهدی کروبی بیش از ۹۵۰ روز است که در حصر خانگی است. هر چند او از نظر جسمی دچار مشکلات فراوانی شده است اما از روحیه بسیاری بالایی برخورد است.

هر چند رفتار ماموران امنیتی نسبت به گذشته تغییراتی کرده است اما هنوز هم مهدی کروبی در آپارتمانی در حصر است که پنجره های آن را پوشانده اند و مهدی کروبی حتی به هوای آزاد هم دسترسی ندارد، به طوری که دچار مشکلات تنفسی شدیدی شده است.

متن این پیام که در اختیار کلمه قرار گرفته است به شرح زیر است:

بگذار به شارع مى خانه بگذریم
کز بهر جرعه اى همه محتاج این دریم
روز نخست چون دم رندى زدیم و عشق
شرط آن بود که جز ره آن شیوه نسپریم
جایى که تخت و مسند جم مى رود به باد
گر غم خوریم خوش نبود، به که مى خوریم

جناب آقاى مهدى کروبى؛ زندانى آزاد، رفیق راه و دوست عزیز “در این میهمان خانه ى میهمان کش روزش تاریک”، در این دربار دربسته، در این زندان، زیر نور چراغى که حاصل رنج و زحمت پیشینیان ما در دوران تاریک گذشته است، رو به حافظ آوردیم و به نیت تبریک هفتاد و هفتمین زادروزتان -چه اعداد خوش یمنى- و آن آمد که ابتدا خواندید. آمد که ما و شما، در این خم خانه ى بلا، هم پیاله بوده ایم و ساغر به ساغر نزدیم مگر تا واپسین پیاله با هم نوشیدیم، گیرم که در این باده، مى حبس و رنج پیموده بودند.

بارى! شما را دیگر منصبى در کار نیست تا با آن خطابتان کنیم؛ اما چه باک شما را که حالا صاحب مقام رفیع “محبوب آزادگان سرزمین تان” هستید و همراه سبز شرف در هنگامه نیرنگ و جفا بودید.

اینک هفتاد و هفت ساله شده اید، عمرى که قریب سه سال آن در “حبس نظر” گذشته است. چه باک گر همه اش بگذرد؛ چرا که تیماردارى از درخت کرامت انسان، در زمستان معنى مى دهد که سهم تابستانیان، جز نوچى سرانگشت از شهد شیرین میوه نیست.

آرى! شکوفه ى بهار امروز این ملت مرهون پایدارى شما در حراست از این درخت، به روزهاى سخت زمستانیست که از سر مى گذرانیم.
در آن بوران و کوران باهم بودیم، گو بهاران هم بگذرد، با هم بودن را خوش است.
تولدت فرخنده است شیخ آزاد از جامه ى افراط؛ مرد ملبس به آزادى.

“دمت گرم و سرت خوش باد…!”

چهارم مهرماه یکهزار و سیصد و نود و دو خورشیدى
حسن اسدى زیدآبادى
امیر اسلامى
امید بهروزى
على رضا روشن
حسین رونقى ملکى
مصطفى دانشجو
محمد داورى
مصطفى عبدى
فرشید یداللهى
افشین کرم پور
رضا انتصارى
حمیدرضا مرادى
عبدالله مومنى