مشاور اجرایی مرتضوی مدیرعامل تأمین اجتماعی شد

By سحام, in اخبار سر خط خبرها on .

rohbakhsh-ali-sahamnewsسحام نیوز: هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی كه به تازگی سعید مرتضوی، مدیر عامل این سازمان و ناصر برهانی، از مقامات كارگری نزدیك به مدیرعامل را در تركیب خود شاهد است، با حكمی «علی روحبخش» را به سمت مدیرعاملی این سازمان منصوب كرد.

به گزارش ایلنا، صدور حكم مدیرعاملی از جانب اعضای هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی كه در دوران مسئولیت مرتضوی منصوب شده‌اند، درست در روز معارفه وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی دولت یازدهم صورت گرفته است و به این ترتیب جدال سیاسی یك سال گذشته درباره حضور سعید مرتضوی در سازمان تأمین اجتماعی به دولت یازدهم خواهد رسید.

صدور این حكم از آن جهت غیر قانونی است كه طبق روال قانونی، هیئت مدیره سازمان موظف به معرفی مدیرعامل جدید به هیئت امنای سازمان است و پس از تأیید هیئت امنا، با حكم معاون اول رئیس جمهور مدیر عامل سازمان منصوب می‌شود.

همچنین در روزهایی كه مجلس درگیر بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی بود، مجوز استخدام 500 نفر از كارمندانی كه گفته می‌شود از نزدیكان سیاسی مدیرعامل فعلی سازمان هستند، توسط هیئت امنا صادر شده است. از دیگر سو، پرداخت پاداشی معادل یك میلیارد و 300 میلیون تومان به اعضای هیئت امنای سازمان تامین اجتماعی از دیگر تصمیمات شبهه بر انگیز در واپسین روزهای مدیریت دولت دهم بر سازمان تأمین اجتماعی به شمار می‌رود.

گفتنی است علی روحبخش پیش از این مشاور اجرایی مدیرعامل سازمان و مدیر مالی سازمان تأمین اجتماعی بوده است.