درخواست ابوالفضل قدیانی از ابوالفضل عابدینی برای پایان دادن به اعتصاب غذا

By سحام, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

ghadyani-abolfazl-sahamnews2سحام نیوز: در پی تداوم اعتصاب غذای ابوالفضل عابدینی، زندانی سیاسی تبعیدی به زندان کارون، ابوالفضل قدیانی، از زندانیان سیاسی جنبش سبز و کنشگر باسابقه سیاسی، خواستار توقف اعتصاب غذای وی شد و همزمان خطاب به حاکمیت در خصوص نحوه برخورد با جوانان کشور هشدار داد.

به گزارش جرس، ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشری که از فروردین ماه ۱۳۸۹ به اتهاماتی از قبیل “ارتباط با دولتهای متخاصم” و “تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه” به ۱۱ سال حبس تعزیری و به اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری دیگر محکوم شده، اوایل مرداد ماه امسال به زندان اهواز تبعید شد، که در اعتراض به تبعید غیر قانونی خود سه هفته است که دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

اوضاع جسمی عابدینی به دلیل مشکلات قلبی و جسمی نامساعد گزارش شده است.

این فعال حقوق بشری، از شهادت دهندگان شکنجه های اعمال شده بر روی ستار بهشتی، وبلاگ نویس زندانی در طی مدت زمان حضور آن مرحوم در زندان اوین بود.

طی روزهای اخیر تعداد زیادی از فعالان سیاسی و کنشگران مدنی، خواستار توقف اعتصاب غذای ابوالفضل عابیدین شده اند، و همزمان حسین رونقی ملکی، وبلاگ نویس زندانی نیز، در همبستگی با عابدینی دست به اعتصاب غذا زده است.

در همین رابطه، ابوالفضل قدیانی، زندانی سیاسی دو رژیم، طی نامه ای که نسخه ای از آن در اختیار جرس قرار گرفته، از عابدینی خواسته است تا اعتصاب خود را شکسته و به فردا و پیروزی بیاندیشد.

متن نامه به شرح زیر است:

فرزند عزیزم ؛ ابوالفضل عابدینی
در این روزها که در بیمارستان بستری هستم ، بیماری نمی تواند برایم محنتی باشد وقتی که می بینم ، جوانان میهن دوست و عاشق ایران زمین ، هم چنان از تب و تاب زندان و تبعید خلاصی ندارند . و در گیر و دار مصائب ناموجه و پایان ناپذیر بسر می برند . اما تو همچنان جوان هستی و می دانیم با وجود همه سختی های ناحقی که بر تو تحمیل شده است ، امیدت را به آینده از دست نخواهی داد ؛ اگر به آینده امیدوار نبودی جان گرامیتان را این گونه به مخاطره نمی افکندی ، تا صحت و حقانیت با وجودت یگانه و خدیه بهروزی قطعی مردم مظلوم سرزمینت گردند.

ابوالفضل عزیز
تو در عنفوان جوانی اسیر حبس های سنگین گشته ای ولی باز به این نیز بسنده نمی کنند و هر روز نقشه دامی و توطئه ای برایت می افکنند ؛ یک روز تفهیم اتهامهای جدید ، یک روز حبس انفرادی و یک روز نیز تبعید ، از چه چیز می هراسند ؟ از بلند همتی ات ؟ از اراده ات ؟ از این که ایران را آباد و سرافراز و سبز می خواهی ؟ و این البته رسم استبداد است که غرور و عزت نفس را بر نتابد و به جان پرهیبت جوانان آزادی خواه یورش برد .

فرزندم ابوالفضل ؛
چنان که می دانی در مقطع مهم و حساسی از تاریخ سرزمینمان قرار گرفته ایم و من به جهت بیماری نمی توانم به شرح و تفصیل ، آنچه را از اوضاع کنونی می فهمم ، به تمامی بازگو کنم . تنها نکته قابل اشاره اینکه یقین قطعی و خلل ناپذیر من ، پیروزی مسلم و غیرقابل تردید مردم است و نمی توانم تصویر کنم این فرآیند گریز ناپذیر در غیاب جوانان کوشنده ای به وقوع خواهد پیوست که سهم بزرگی از تحولات کنونی را بر دوش گرفته اند . از این رو من به عنوان یک پدر و یک زندانی سیاسی از تو می خواهم که هر چه سریعتر به اعتصاب خود خاتمه ببخشی و جان گرامیت را برای تلاش های فزونتر آینده محفوظ نگاه داری تا خود بخشی از تاریخ پیروز و آزاد و آینده گردی ؛ در عین حال به کسانی که لذت زندگی و حکومت داریشان ، توطئه چینی و حبس و تبعید برای جوانان مظلوم این سرزمین است ، هشدار می دهم که یک بار دیگر سخنان سرور آزادگان حسین بن علی را به یاد بیاورند که درآخرین ساعات حیات خطاب به امام سجاد فرمود : ایاک و ظلم من لایجد علیک ناصرا الا الله ؛ بپرهیز از ستم به کسی که غیر از خداوند یار و یاوری ندارد .
ابوالفضل قدیانی