دیدار هاشمی، خاتمی و سید حسن خمینی با روحانی برای رایزنی در خصوص کابینه

rohani-hashemi-khatami-sahamnewsسحام نیوز: در حالی که انتشار فهرست هایی از اعضای کابینه روحانی، انتقاداتی را در میان طیف پیروز انتخابات به وجود آورده است، سه شنبه شب حجت الاسلام روحانی نشستی با آیت الله هاشمی رفسنجانی و حجج اسلام سید محمد خاتمی و سید حسن خمینی داشته است.

سایت آینده گزارش داده سه شنبه شب گذشته رئیس جمهور منتخب در ادامه جلسات خود با رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، برای انجام مشورت های نهایی به منزل ایشان رفته است. در این زمان آیت الله هاشمی رفسنجانی به روحانی اظهار می کند که آقایان خاتمی و سید حسن خمینی نقطه نظراتی درباره کابینه دارند و سپس خاتمی و سید حسن خمینی با حضور در منزل هاشمی به بیان دیدگاه های خود درباره برخی افراد می پردازند.

حجت الاسلام روحانی نیز که این روزها تحت فشار شدید از سوی برخی مراکز و همچنین افراطیون قرار دارد، دلایل خود را بیان کرده و برخی از دلایل رسیدن به فهرست کنونی را با خاتمی و سید حسن در میان می گذارد.

در همین زمینه بنا به گزارش خبرنگار سحام، دراین دیدار پیرامون معرفی عبدالرضا رحمانی فضلی به وزارت کشور بحث و تبادل نظر شده است.

آقایان هاشمی، خاتمی و سید حسن خمینی در این دیدار مخالفت خود را با معرفی این معاون اسبق علی لاریجانی در صداوسیما؛ به عنوان وزیر کشور، به حسن روحانی اعلام کردند.
رحمانی فضلی از افراد نزدیک به علی لاریجانی است که معاونت وی در شورای عالی صدا و سیما را بر عهده داشت و اغلب پست‌های دولتی وی در همراهی با علی لاریجانی بوده است. او در جریان انتخابات ریاست جمهوری نهم در سال ۱۳۸۴ ریاست ستاد انتخابات صدا و سیما را برعهده داشت.
طی دوران مدیریت رحمانی بر معاونت سیما، برنامه های زیادی بر علیه اصلاحطلبان در این رسانه ملی تولید و پخش شد.
یکی از گزینه های اصلی برای پست وزارت کشور علی یونسی بود که بنا به خبری که سحام چند روز پیش منتشر کرده بود، آیت الله خامنه ای با معرفی وی به عنوان وزیر کشور به مجلس مخالفت نمود.
این جای تاسف است که فردی با توانمندی یونسی به عنوان وزیر کشور و از اولین حامیان روحانی بنا به توصیه رهبری از مدیریت این وزارتخانه باز ماند.