انتقال دوباره مهدی کروبی به ساختمان امن وزارت اطلاعات پس از دو روز بستری بودن در بیمارستان قلب تهران

عکس آرشیوی
عکس آرشیوی

سحام نیوز: مهدی کروبی ساعاتی پیش پس از 2روز بستری بودن در بیمارستان قلب تهران، دوباره به ساختمان امن وزارت اطلاعات منتقل شد.
بنا به گزارش سحام، محمد حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی در یادداشتی که در صفحه شخصی خود در فیسبوک منتشر کرده با ذکر این خبر گفته که در پی شرایط جسمی نگران کننده آقای کروبی، طی هفته گذشته ایشان را سه بار به بیمارستان جهت انجام آزمایشات و درمان، منتقل کرده اند.
وی دراین خصوص نوشته است: “مدتی بود که کتف و دست پدر درد می کرد و به لحاظ جسمی، حالشان خوب نبود. به همین دلیل هفته پیش ایشان را سه بار به بیمارستان و نیز اورولوژی، برای انجام ام آر آی برده و مشخص می شود که پدرم علاوه بر گرفتگی رگ قلب و نیاز به انجام آنژیوگرافی؛ از غلظت و چربی بالای خون نیز رنج می برد. علاوه بر این به خاطر شرایط این دوسال، پزشکان تشخیص دادند که ایشان به آرتروز گردن هم مبتلا شدند.”
هفته گذشته محمدتقی کروبی نیز در مصاحبه با سحام از انتقال پدرش به بیمارستان خبر داده بود.
محمد حسین کروبی ضمن دیدار با پدرش پس از 4 ماه و نیم در ادامه افزوده که پس از تشخیص پزشکان؛ ماموران امنیتی سرانجام پرونده پزشکی آقای کروبی را در اختیار همسرش، خانم فاطمه کروبی قرار داده تا ایشان را به بیمارستان مورد نظر خانواده منتقل کنند.

طی یک سال اخیر و با شدت گرفتن نگرانی ها پیرامون وضعیت سلامت آقای کروبی، خانواده ایشان بارها از مقامات امنیتی خواسته بودند تا پرونده پزشکی ایشان را در اختیار خانواده قرار دهند.
آقای کروبی به دلیل حبس دوساله در ساختمان و تحت نظر ماموران، و عدم بهره بردن از هوای آزاد و نور مستقیم آفتاب، دچار مشکلات عدیده ای از جمله مشکلات تنفسی شده است.
بنا به این گزارش، آقای کروبی پس از دو روز بستری بودن و انجام عمل آنژیوگرافی، ظهر امروز از بیمارستان مرخص و دوباره به ساختمان امن وزارت اطلاعات منتقل شد.
فرزند مهدی کروبی در این یادداشت روحیه پدرش را مانند همیشه خوب توصیف کرده و از خدمات تیم پزشکی تشکر نموده است.
طی هفته گذشته رسانه های جریان حکومتی تلاش زیادی را جهت وارونه سازی خبرهای منتشر شده پیرامون وضعیت سلامت آقای کروبی انجام دادند.
دکتر محمدتقی کروبی به سحام گفت که در همان ایامی که سایت های جریان حاکم اقدام به وارونه سازی ماجرا می نمودند، آقای کروبی برای دومین بار در یک هفته، به بیمارستان منتقل شده بود.
در همین زمینه، طی روزهای آینده، در مصاحبه ای کامل تر به تشریح آخرین وضعیت سلامت و حبس آقای کروبی از زبان فرزندش، خواهیم پرداخت.
اکنون 900 روز از حبس آقایان کروبی و موسوی و نیز خانم رهنورد سپری شده است.
نگرانی ها پیرامون وضعیت سلامت آقای میرحسین موسوی نیز شدت گرفته است.
دو هفته پیش گزارش شد که ایشان را نیز جهت انجام آزمایشات و امور درمانی به بیمارستان منتقل کرده اند.

متن کامل یادداشت محمدحسین کروبی در خصوص آخرین وضعیت آقای کروبی بدین شرح است:

“بالاخر بعد از چهار ماه و نیم؛ مامورین امنیتی به من اطلاع دادن که به خاطر عمل پدرم، اجازه دارم همراه خانواده ام به دیدار ایشان در بیمارستان بروم.
مدتی بود که کتف و دست پدر درد می کرد و به لحاظ جسمی، حالشان خوب نبود. به همین دلیل هفته پیش ایشان را سه بار به بیمارستان و نیز اورولوژی، برای انجام ام آر آی برده و مشخص می شود که پدرم علاوه بر گرفتگی رگ قلب و نیاز به انجام آنژیوگرافی؛ از غلظت و چربی بالای خون نیز رنج می برد. علاوه بر این به خاطر شرایط این دوسال، پزشکان تشخیص دادند که ایشان به آرتروز گردن هم مبتلا شدند.
بعد از این تشخیص پزشکان، مامورین امنیتی، پرونده پزشکی پدر را در اختیار مادرم قرار می دهند و اعلام می کنند: “آمادگی داریم تا آقای کروبی را به هر بیمارستان و پزشکی که خانواده تشخیص می دهند، انتقال دهیم.”
به همین دلیل، دوشنبه پدرم به بیمارستان قلب تهران منتقل و تحت عمل آنژیوگرافی قرار گرفته و امروز چهارشنبه مرخص شدند. ایشان را به ساختمانی که متعلق به وزارت اطلاعات است و در این مدت محل حصرشان بوده، انتقال دادند. خوشبختانه با تلاش تیم پزشکی بیمارستان قلب، همه درمان هایی که لازم بوده به خوبی انجام شد.
پدر، هم در تمام دوران درمان و هم در حال حاضر روحیه خوبی داشتند و دارند.”