تلاش مصلحی و برخی نیروهای نظامی برای دو مرحله ای کردن انتخابات ریاست جمهوری خردادماه

moslehi-heydar-sahamnewsسحام نیوز: آفای هاشمی رفسنجانی هفته گذشته با جمعی از فعالین سیاسی دیدار و گفتگو نمود.
به گزارش سحام در این دیدار ایشان با بیان مواردی در خصوص اتفاقات رخ داده پیش از انتخابات یک ماه قبل، اظهار داشته است که چهار روز مانده به انتخابات، آقای مصلحی وزیر اطلاعات به دیدار رهبری رفته تا آخرین نظرسنجی ورارت اطلاعات درباره وضعیت کاندیداها را به اطلاع آقای خامنه ای برساند.
در این دیدار حیدر مصلحی بنا به اطلاعات جمع آوری شده معتقد بوده است که آقایان محمد باقر قالیباف و سعید جلیلی به دور دوم انتخابات راه می یابند. همچنین در این گزارش آقای مصلحی تاکید می کند که آقای روحانی نفر پنجم خواهد شد!
لیکن در روز انتخابات، آقای مصلحی و برخی از نیروهای نظامی و امنیتی بعد از شروع رای گیری و مشخص شدن وضعیت مطلوب آقای روحانی در حوزه های رای گیری، و احساس نگرانی از اینکه سرنوشت انتخابات به نفع آقای روحانی در حال رقم خوردن است؛ اصرار داشته اند که آقایان روحانی و قالیباف به مرحله دوم بروند، ولی این درخواست مورد موافقت آقای خامنه ای قرار نگرفته و ایشان دستور داده اند آراء واقعی مردم در انتخابات خوانده شود.
سحام به این گزارش می افزاید که در انتخابات سال 84 هم، وزارت اطلاعات تا یک روز قبل از انتخابات، معتقد بود آقای هاشمی و آقای معین به ترتیب نفرات اول و دوم خواهند شد و آقای کروبی در میان هفت نفر کاندیدا، ششم خواهد شد.
در انتخابات سال 84، آقای کروبی با اختلاف نزدیک به 500 هزار رای از راهیابی به دور دوم انتخابات باز ماند.
برخی اسناد و خبرها درآن سال حاکی از دخالت جریان های نظامی و امنیتی در جهت مهندسی انتخابات به نفع احمدی نژاد حکایت داشت.