عبدالله نوری در دیدار با دختران میرحسین: آزادی آقایان موسوی و کروبی یک مطالبه ملی است

nori-rahnavard-mosavi-sahamnewsسحام نیوز: عبدالله نوری با فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دیدار و گفتگو کرد.
بنا به گزارش های رسیده به سحام، این دیدار در منزل یکی از فرزندان مهندس موسوی و در فضایی صمیمی برگزار شد. در ابتدای این دیدار فرزندان میرحسین موسوی پس از خوش آمدگویی به عبدالله نوری و همراهان، گزارشی از آخرین وضعیت درمانی پدر خود بیان کردند و نسبت به رسیدگی دقیق تر و مستمر پزشکی جهت کنترل و انجام مراقبت های لازم درمانی از میرحسین موسوی و زهرا رهنورد تاکید داشتند. در این دیدار یکی از فرزندان موسوی و رهنورد که پس از ماه ها اجازه دیدار با پدر و مادر را در منزل مادر خانمِ رهنورد پیدا کرده بود، گزارشی از این دیدار ارائه و از روحیه خوب و بالای پدر و مادر اظهار خوشحالی کرد.

در فضای امید و نشاط جامعه، حاکمیت با درایت و تدبیر اقداماتی که به نفع ثبات بیشتر و تقویت منافع ملی می باشد را انجام دهد.

در ادامه این دیدار عبدالله نوری اظهار امیدواری کرد: “در دوره ی جدید مدیریت قوه مجریه و پس از انتخابات ریاست جمهوری 92 که با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای و پس از آن در جشن پیروزی، فضایی از امید و نشاط در جامعه ایجاد شده است، حاکمیت با درایت و تدبیر و با سعه صدر اقداماتی که در نهایت به نفع ثبات بیشتر و تقویت منافع ملی می باشد را انجام دهد که از مهم ترین این اقدامات آزادی رهبران بزرگوار جنبش سبز و همه زندانیان سیاسی می باشد .با این اقدام مبارک، برکت حضور مردم در انتخابات تکمیل می گردد و شادی و امید ملت با آزادی عزیزانشان گسترده تر و عمیق تر خواهد شد.”

در دولت جدید، شورای عالی امنیت ملی، بهترین محل برای اقدام جهت رفع حصرها و حبس ها است.

عبدالله نوری افزود: “فکر می کنم با توجه به مدیریت و اعضای جدید شورای عالی امنیت ملی که در آینده نزدیک مشغول به کار می شوند بهترین محل برای اقدام جهت رفع حصرها و حبس ها شورایعالی امنیت ملی باشد و این شورا جهت هر چه بهتر شدن فضای داخلی و تزریق آرامش و امید بیشتر در بستر جامعه، پیشنهاد آزادی این عزیزان، که به یک مطالبه ملی تبدیل شده است را ارائه خواهد داد و تا حصول نتیجه پیگیری خواهد نمود. در جریان حصر و آزادی مرحوم آیت الله العظمی منتظری هم نهایتا جمعبندی حکومت و شاید با پیشنهاد شورایعالی امنیت ملی این شد که آزادی ایشان به مصلحت همه است. آن زمان هم معتقد بودم مرحوم آیت الله منتظری نظرات خودشان را بیان می کنند، چه در حصر باشند و چه آزاد باشند، البته در حصر که باشند تاثیرگذاری سخنان ایشان بیشتر است.”

– آقایان هاشمی رفسنجانی و روحانی می توانند با درایت و با همراهی با خواست اکثریتِ مردم، مسائل را به گونه ای که هیچکس بازنده آن نباشد و همه احساس برد کنند حل نمایند.

عبدالله نوری در ادامه گفت: “امیدوارم با تشکیل جلسات جدید شورایعالی امنیت ملی با حضور اعضای جدید و همچنین تشکیل جلسات سران سه قوه با حضور آیت الله هاشمی رفسنجانی در بسیاری از مسایل داخلی و خارجی، سیاسی و اقتصادی و فرهنگی از جمله حصر و حبس ها گشایش ایجاد شود. اتفاقاتِ دوره ی انتخاباتِ اخیر، از هاشمی یک چهره جدید و تاثیرگذار ساخته است و آقایان هاشمی رفسنجانی و روحانی می توانند با درایت و با همراهی و همدلی با خواست اکثریتِ مردم، مسائل را به گونه ای معقول که هیچکس بازنده آن نباشد و همه احساس برد کنند حل نمایند.
چنانچه حکومت هم بخواهد به دولت جدید کمک کند، در جهت حل مشکلات دولت و توقعاتی که در جامعه از دولت جدید وجود دارد، از جمله آزادی محصورین و محبوسین اقدام می کند.

– مسیر سخت و پرمخاطره ای در پیش است. نباید به سرعت قضاوت کرد، گرچه باید امیدوار بود.

عبدالله نوری در بخش دیگری از سخنان خود گفت: “اصلاح طلبان برای رسیدن به اهداف خود باید با امیدواری و خوشبینی گام بردارند، باید تلاش، هدف و آرمان شان همچنان ماندن در کنار مردم و گوش فرادادن به درد ها و مشکلات شان باشد، باید منادی امید و اصلاح و اعتدال در جامعه و در میان مردم باشند و ان شاءالله با توکل به خدا و یاری مردم نتیجه خواهند گرفت. البته مسیر سخت و پرمخاطره ای در پیش است. نباید به سرعت قضاوت کرد، گرچه باید امیدوار بود و من امیدوارم در یک جو آرام و مناسب مسایل حل شود. ممکن است برای حل مسائل گوناگون، هنوز زمان مناسب نرسیده باشد و باید امید داشت که در زمان مناسب بسیاری از مسائل و مشکلات حل گردد. گزارش هایی که امروز به حاکمان داده می شود از کانال مسئولین فعلی است و با تغییر مسئولین گزارش ها و تحلیل ها هم تغییر خواهد کرد و چه بسا نتایج دیگری در بر داشته باشد. حکومت هم ممکن است در یک جمع بندی جدید و بازنگری به این نتیجه برسد که بهتر است نسبت به ادامه ی حصر جناب آقای مهندس موسوی و جناب آقای کروبی و سرکار خانم رهنورد و حبس سایر عزیزان ما تجدید نظر صورت پذیرد. بالاخره در همین نظام روزی مرحوم آیت الله منتظری در حصر قرار گرفتند و روزی حصر ایشان شکسته شد.”

– آزادی آقایان موسوی و کروبی یک مطالبه ملی است و در هر حرکت جمعی، شعارها به سمت لزوم رفع حصرها و حبس ها تغییر می یابد.

عبدالله نوری تاکید کرد: “امروز می توان مدعی شد که آزادی آقایان موسوی و کروبی یک مطالبه ملی است و در هر حرکت جمعی، شعارها به سمت لزوم رفع حصرها و حبس ها تغییر می یابد. مناسب است رهبران حکومت در جهت پاسخگویی به این خواست فراگیر و گسترش و تعمیق انسجام و وحدت داخلی و تقویت منافع ملی به حصرها و حبس ها خاتمه دهند و موجبات شادی ملیونها نفر را فراهم نمایند.”