فرزند مهدی کروبی در پیام تبریک خود: این رای نه بزرگی بود به سیاست های غلط داخلی و بین المللی

By سحام, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

taghi-karoubi-websize-sahamnews2سحام نیوز: دکتر محمدتقی کروبی در پیامی، ضمن تقدیر از حضور مردم، این پیروزی را به ملت، زندانیان سیاسی و حسن روحانی تبریک گفت.

به گزارش سحام، در این پیام، فرزند مهدی کروبی، ضمن گفتن”نه” مردم به سیاست های غلط داخلی و بین المللی؛ این پیروزی را مرهون خون های ریخته شده در 4 سال پیش و زندانی شدن نخبگان و اندیشمندان کشور دانست.

دکتر محمدتفی کروبی در بخشی از این نامه می نویسد: “خرداد ماه نشان داده اگر میزان رای ملت باشد و حاکمان مشروعیت خود را از مردم بدانند، آنگاه ملت حماسه می آفریند و دولت برآمده از مردم با قدرت مردم می تواند در عرصه های بین المللی از منافع ملی دفاع کتد.”

متن کامل این نامه بدین شرح زیر است:

به رسمیت شناختن پبروزی برزگ مردم ایران که یکبار دیگر در پای صندوق رای نه بزرگی به سیاست های غلط داخلی و بین المللی، توام با نفرت و خشونت گفتند را به ملت فهیم، زندانیان سیاسی و دکتر روحانی تبریک می گویم. در نظام های دموکراتیک مردم سیاستمداران و سیاست های حاکم را در پای صندق رای با رای خود مجازات می کنند، مردم ایران هم با همین رویکرد 4 سال پیش حماسه ایی کم نظیر آفریدند که متاسفانه تحمل نشد و ملک و مملکت را در بحرانی عمیق فرو برد.
بدون شک پیروزی امروز مرهون خون هایی است که 4 سال پیش سنگ فرش خیابان ها را رنگین کرد و زندان ها را مملو از نخبگان و اندیشمندان. خرداد ماه نشان داده اگر میزان رای ملت باشد و حاکمان مشروعیت خود را از مردم بدانند، آنگاه ملت حماسه می آفریند و دولت برآمده از مردم با قدرت مردم می تواند در عرصه های بین المللی از منافع ملی دفاع کتد. لازم است از حاکمیت که بعد از 8 سال اینبار به رای مردم احترام گذاشت تقدیر کرد و امیدوار باشیم به تغییر نگرش در سیستم حاکم.

محمد تقی کروبی
25 خردادماه 1392