مخالفت آیت الله خامنه ای با اجرای وصیتنامه آیت الله طاهری

taheri-ayattollah2سحام نیوز: آقای خامنه ای با دفن آیت الله طاهری در جوار مزار آیت الله منتظری مخالفت کرده و نهایتا اجازه داده آن مرحوم در یکی از حجرهای صحن حضرت معصومه بسیار دور از مزار آیت الله منتظری دفن شود.

بنا به گزارش سایت جرس٬ آیت الله سید جلال الدین طاهری اصفهانی وصیت کرده است که در کنار مزار مراد خود مرحوم آیت الله العظمی منتظری دفن شود. این منبع گفته مرحوم آیت الله طاهری قبلا این وصیت خود را با برخی علما و مراجع از جمله آیت الله سید موسی شبیری زنجانی درمیان گذاشته بود و از انها خواسته بود که برای عملی شدن این خواسته کمک نمایند.

پس از وخامت حال مرحوم آیت الله طاهری، آیت الله شبیری زنجانی با ارسال نامه ای به آقای خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی٬ وصیت آیت الله طاهری را به اطلاع ایشان رسانده و تقاضا کرده است مقدمات عمل به وصیت این پدر شهید را فراهم کند. اما آقای خامنه ای پس از مخالفت با دفن آیت الله طاهری در جوار مزار آیت الله منتظری٬ اجازه داده است آن مرحوم را در یکی از حجرهای صحن حضرت معصومه در محلی بسیار دور از مزار آیت الله منتظری دفن کنند.
بر اساس این گزارش بیت آیت الله طاهری نیز پس از اطلاع از مخالفت مقام رهبری تصمیم گرفته اند ایشان در کنار مزار پسر شهیدش علی طاهری دفن شود.
لازم به ذکر است که در مصاحبه امروز خبرگزاری فارس با محمد طاهری پسر ارشد امام جمعه‌ی فقید اصفهان آمده است: «پدرم وصیت کرده است که در کنار مرقد حضرت معصومه(س) به خاک سپرده شود البته با توجه به اینکه برادرم سید علی نیز مفقودالاثر است احتمال اینکه در گلستان شهدای اصفهان نیز آرام بگیرد وجود دارد.» در خروجی خبرگزاری فارس محل دقیق وصیت ایشان که جنب مزار آیت الله منتظری است سانسور شده است.