دیدار ایثارگران جنگ تحمیلی با محمد خاتمی و سخنان انتقادی یکی از جانبازان

khatami-mohammad2سحام نیوز: در ادامه دیدارهای صورت گرفته با سید محمدخاتمی با محوریت انتخابات ریاست جمهوری خرداد ماه؛ بیش از 60 نفر از ایثارگران جبهه و جنگ 8ساله با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش سحام، در این دیدار 5 نفر موافق و 5 نفر از مخالفین حضور آقای خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری امسال، به سخنرانی و نقد شرایط کنونی پرداختند.
در این میان یکی از جانبازان که به عنوان مخالف با آقای خاتمی سخن می گفت، ضمن طرح انتقاداتی، ایشان را به پرهیز از حضور در انتخابات دعوت نمود.
این جانباز جنگ هشت ساله با طرح سوالی از رئیس دولت اصلاحات پرسیده بود که “آیا در سال 84 شما به عنوان رئیس جمهور و مسئول برگزاری انتخابات، توانستید از آرای مردم حفاظت کنید که با 400 هزار رای آقای کروبی را حذف کردند و تقلب آشکاری رخ داد؟”
وی در ادامه سوالات خود افزوده بود: “شما در حال حاضر چه امکاناتی در اختیار دارید که بتوانید مانع تکرار وقایع انتخابات های 84 و 88 شوید؟ با چه امیدی می خواهید مردم را به حضور در انتخابات دعوت کنید؟”
این جانباز جنگ تحمیلی که یک چشم خود را نیز در دوران جنگ از دست داده، با اشاره به مناظره مهدی کروبی و میرحسین موسوی در سال 88، گفته بود: “وقتی آقای کروبی از آقای موسوی در مناظره سوال کرد که آیا تا آخر این راه ایستادگی می کنید(؟) ما در ابتدا منظور ایشان را نفهمیدیم؛ لیکن پس از انتخابات و آن اتفاقاتی که همگان شاهد آن بودند، فهمیدیم که این پرسش چه معنایی داشته است. لیکن شناختی که ما از سوابق شما داریم، این توانایی ایستادگی را به هیچ عنوان در شما نمی بینیم. نمونه اش شرکت شما در انتخابات مجلس در سال گذشته در یکی از روستاهای دماوند بود!”
در ادامه این سخنان تند؛ این منتقد حضور آقای خاتمی در انتخابات افزوده بود: “شرکت شما در انتخابات، درحالی که آقای کروبی و موسوی و خانم رهنورد در حبس هستند، اقدامی ناجوانمردانه است و با این فضا، شرکت شما در انتخابات، هیچ نتیجه مثبتی در وضعیت این آقایان و دیگر زندانیان سیاسی نخواهد داشت.”
وی در توضیح دلایل خود برای این اظهارت افزود: “مگر حضور شما در انتخابات مجلس سال گذشته چه تغییری را در شرایط این عزیزان ایجاد نمود که با شرکت در انتخابات ریاست جمهوری باید منتظر ظهور آن باشیم؟”
طی روزهای اخیر، نقدها و نامه های متعددی در دفاع و یا نقد حضور آقای خاتمی در انتخابات منتشر شده است.
50 روز دیگر، ایران شاهد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری است. از همکنون برخی چهره های اصلاحطلب علیرغم حوادث سال 88 و حبس و زندانی بودن بسیاری از چهره های سیاسی و فعالین مدنی، به دنبال حضور در این انتخابات هستند.
آقای هاشمی و خاتمی هنوز اعلام موضع رسمی در خصوص آمدن و یا نیامدن در صحنه این انتخابات را مطرح ننموده اند.

امروز مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، هشتصدمین روز حبس خود را سپری می کنند.