انتقال ابوالفضل قدیانی به بیمارستان قلب تهران

By سحام, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width:

سحام نیوز: ابوالفضل قدیانی زندانی سیاسی محبوس در زندان قزل حصار، پس از دو هفته تحت نظر بودن در بیمارستان پارس به مرکز قلب تهران منتقل شد.

به گزارش کلمه، ابوالفضل قدیانی، عضو دربند سازمان مجاهدین انقلاب که هفتم اسفند ماه سال جاری از زندان قزلحصار به بیمارستان پارس اعزام و بستری شده بود، امروز به بیمارستان شهید رجایی مرکز قلب تهران منتقل شد.

علاوه بر اینکه پزشک گفته است ابوالفضل قدیانی باید به بیمارستان مجهزتری مانند مرکز تخصصی قلب منتقل شود، هزینه های بیمارستان این زندانی سیاسی پیش و پس از انقلاب توسط قوه قضاییه بر دوش خانواده ی وی افتاده و آنان با اعلام اینکه این هزینه ها برایشان سنگین است، درخواست انتقال آقای قدیانی را به مرکز قلب تهران داده بودند.

بر اساس این گزارش خانواده ی ابوالفضل قدیانی ناچار به تقبل هزینه ی ماموران مراقب نیز هستند، رویه ای که مورد اعتراض و گله ی بسیاری از زندانیان سیاسی ای است که ناچارند برای مدتی در بیمارستان بستری باشند.

بر اساس نظر پزشکان، فرایند درمان قدیانی مدت زیادی نیاز دارد و به جهت توانبخشی و ادامه طول درمان باید در بیمارستان تحت نظر پزشکان می بود که هزینه ی درمان این زندانی سیاسی را دو چندان می کرد.

قدیانی از دی ماه امسال به دلیل نگاشتن نامه هایی انتقادی به رهبری و تاکید بر رعایت حقوق مردم توسط حاکمان، بدون رعایت اصول قانونی به زندان قزل حصار تبعید شده است. این در حالی است که این مبارز پیش از انقلاب، در زمان رژیم ستمشاهی، نیز سال ها در همین زندان محبوس بوده است.

این زندانی سیاسی ماه های گذشته نیز به خاطر نارسایی های قلبی مدتی را در بیمارستان بستری بوده است.