حضور خانواده های زندانیان سیاسی در سالن ملاقات زندان قزل حصار در همراهی با خانواده قدیانی

By سحام, in اخبار اصلی سر خط خبرها on . Tagged width:

ghadyani-abolfazl-sahamnews2سحام نیوز: تعدادی از خانواده های زندانیان سیاسی که هر هفته با گردآمدن در منزل یکی از زندانیان سیاسی با خواندن قرآن و ادعیه قرآنی آلام روحی خویش را تسکین می دهند روز چهارشنبه در اقدامی دیگر با تاکید بر شعار «ما همه با هم هستیم» همبستگی خود را با خانواده ابوالفضل قدیانی به نمایش گذاشتند.

به گزارش کلمه، این خانواده ها ضمن همراهی خانواده ابوالفضل قدیانی از تهران تا کرج و زندان قزل حصار با اجتماع در سالن ملاقات هم بستگی خود را با این خانواده اعلام کرده و با سلام و صلوات آنان را به سوی محل ملاقات بدرقه کردند. این اقدام با واکنش مامورین روبرو شد و به دلیل ممانعت از ادامه حضورشان در سالن انتظار، بیرون از زندان منتظر بازگشت خانواده ی این زندانی سیاسی شدند.

زهرا رحیمی همسر زندانی سیاسی دو رژیم نیز ضمن تشکر از همراهی خانواده های دیگر زندانیان پیغام داده بود که راضی به زحمت هیچ کس نیست و همان ابراز هم بستگی های زبانی و کلامی برای وی کفایت می کند و او و خانواده اش را برای همیشه قدردان مردم فهیم و آگاه ایران می سازد.

خانواده های زندانیان سیاسی که در طول گذراندن حکم عزیزانشان با مشکلات متعددی روبرو شده اند، با ارتباط مداوم و مستمر با یکدیگر سعی در کاهش این مشکلات دارند که این امر واکنش مقامات امنیتی و اطلاعاتی را برانگیخته است. این حساسیت بر روی مراسم مذهبی بیشتر بوده به نحوی که بارها برای برگزاری و شرکت در جلسات قرآن به آن ها هشدار داده شده و تهدید شده اند.

در حال حاضر خانواده ها نسبت به برخوردهای غیرقانونی و غیر انسانی، که محصول محاکم قضائی و البته بیشتر برگرفته از آراء و سلائق بازجوهای اطلاعات و سپاه و گاهی مقامات بالاتر است، از جمله زندان در تبعید که علاوه بر آقای ضیاء نبوی و مجید دری، همه زندانیان رجایی شهر کرج و اخیرا آقای قدیانی را در برمی گیرد و نیز زندان در انفرادی و قرنطینه آقای تاجزاده و حصر بیمارستانی آقای سحرخیز و دیگر مواردی از این دست اعتراض دارند. افزایش این فشارها و عدم رسیدگی به برخوردهای نا متعارف باعث شده است تا خانواده های زندانیان سیاسی اعلام کنند که به زودی شیوه های تازه ای از اعتراضات خود را برای بیداری مردم و مسئولان به نمایش خواهند گذاشت.

ابوالفضل قدیانی که در دوره پهلوی هم سال هایی را در همین زندان (قزل حصار) گذرانده با روحیه ای عالی شرایط موجود را نیز فرصتی برای آموزش و خدمت رسانی به دیگر زندانیان می داند. گرچه متاسفانه شیوع بیماری های مسری عفونی و تنفسی از جمله ایدز و سل در زندان قزل حصار نگرانی های فراوانی برای خانواده و دوستان ایشان که دچار مشکلات جدی قلبی می باشند، به وجود آورده است.

ابوالفضل قدیانی ۳۴ سال پیش در حالی که حکم حبس ابد داشت، در همین روزهایی که اعتراض های مردم به ثمر نشست و درخت انقلاب جوانه زد، این زندان را ترک کرد و دوباره پس از سال ها با همان ایمان و اعتقاد پیشین در مسیر حق و اعتراض به باطل به همین بند، یعنی بند ۱۰ زندان قزل حصار بازگشت تا بگوید حرف مرد یکی است و اگر قرار بود در مقابل استبداد سکوت کند سال ها با حکم حبس ابد در دست در زندان های پهلوی شکنجه نشده بود.