محمدعلی ولایتی در آستانه فلج شدن است

By سحام, in اخبار از بند سر خط خبرها on . Tagged width:

velayati-mohammadaliسحام نیوز: همسر محمدعلی ولایتی در نامه ای به دادستان تهران با اشاره به وضعیت وخیم این جانباز و رزمنده سالهای دفاع مقدس نوشته است: برای ادامه درمان همسرم که بعلت شرایط حاد دیسک کمر در آستانه فلج شدن قرار دارد، درخواست مرخصی استعلاجی دارم.

به گزارش کلمه در این نامه که رونوشت آن برای رییس قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی نیز ارسال شده، آمده است: متاسفانه پس از مدتها تلاش و پیگیری و به رغم قولهای مکرر مسئولان با مرخصی استعلاجی پدر موافقت نشده است.بنا بر نظر پزشکان زندان مبنی بر شرایط حاد دیسک کمر، اگر هرچه سریعتر درمان صورت نگیرد عوارض بسیار بدی برجای خواهد گذشت و امکان فلج شدن وجود دارد. متاسفانه در آخرین مرخصی بدون آنکه سیر درمان ایشان کامل شود دستور بازگشت به زندان داده شد.

محمدعلی ولایتی، زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین که از ۲۴ اسفند ماه سال گذشته در اعتراض به تعطیلی قانون اساسی و جایگزینی منویات و خواسته ها و سلیقه های شخصی که نتیجه آن صدور احکام غیر واقعی، ظالمانه و میلی برای بسیاری از زندانیان سیاسی بوده است، به مدت ۵۰ روز دست به اعتصاب غذای تر زده بود که در پاسخ به درخواست فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به اعتصاب غذای خود پایان داد.

محمد علی ولایتی معاونت امور استان های ستاد مردمی مهندس میر حسین موسوی را در انتخابات ۱۳۸۸ بر عهده داشت. او شهریور ماه سال جاری به دو سال حبس محکوم شده است.

این زندانی سیاسی به مدت سی سال در پست هایی از جمله بخشداری فیروزکوه، معاونت اداری و مالی دانشکده وزارت اطلاعات، و دبیر پشتیبانی دانشگاه شاهد، معاونت بازرسی وزارت کشور در ۸ سال دولت اصلاحات فعالیت داشت در حال حاضر دبیر اجرایی خانه احزاب و بازرسی آن می باشد.

متن این نامه به شرح زیر است:

خدمت دادستان محترم تهران جناب آقای جعفری دولت آبادی

اینجانب منصوره پورصالح همسر محمدعلی ولایتی رزمنده، جانباز و زندانی سیاسی برای ادامه درمان همسرم که بعلت شرایط حاد دیسک کمر در آستانه فلج شدن قرار دارد، درخواست مرخصی استعلاجی دارم.

متاسفانه پس از مدتها تلاش و پیگیری و به رغم قولهای مکرر مسئولان با مرخصی استعلاجی پدر موافقت نشده است.بنا بر نظر پزشکان زندان مبنی بر شرایط حاد دیسک کمر، اگر هرچه سریعتر درمان صورت نگیرد عوارض بسیار بدی برجای خواهد گذشت و امکان فلج شدن وجود دارد. متاسفانه در آخرین مرخصی بدون آنکه سیر درمان ایشان کامل شود دستور بازگشت به زندان داده شد.

اراده ای که در روند دادرسی ایشان حاکم بود و بدون آنکه اجازه دفاع داده شود در دادگاه دو دقیقه ای به دو سال حبس محکوم شدند هم اکنون نیز حاکم است تا از درمان ایشان جلوگیری شود.

شرایط حاد جسمی همسرم تاثیرات روحی بسیار بدی نیز بر خانواده گذارده است. اینجانب که همسر شهید نیز می باشم به هیچ عنوان تصور نمی کردم روزی همسر رزمنده و جهادگرشان را که عمر خود را صادقانه در راه کشور و انقلاب صرف نموده است در چنین وضعیتی قرار گرفته شود. اینجانب و فرزندانم نیز در اثر فشارها و تاملات روحی شدید متاسفانه دچار نارحتی های روحی و روانی شده ایم. فرزند خردسالم مدام سراغ پدر را می گیرد و از مشاهده وی از پشت شیشه ملاقات دچار یاس و نامیدی می شود.به راستی چگونه می توان او را به کشور و مسئولان و اعتقادات امیدوار نمود؟

خواهشمندم قبل از هر اتفاق ناگواری برای همسرم با مرخصی ایشان برای ادامه درمان موافقت گردد.

با تشکر
منصوره پورصالح

رونوشت:
رییس قوه قضاییه
مجلس شورای اسلامی کمیسیون امنیت و سیاست خارجی
کمیسیون اصل نود
احمد شهید نماینده ویژه حقوق بشر سازمان ملل