گزارش تکمیلی از ضرب و شتم خانواده ستار بهشتی و دستگیری برخی شرکت کنندگان در مراسم+فیلم

سحام نیوز: امروز چهلمین روز درگذشت ستار بهشتی، وبلاگ نویسی که در زندان فتا درگذشت؛ در سر مزار وی واقع در رباط کریم برگزار شد.

بنا به گزارش خبرنگار سحام، این مراسم به دعوت فعالین سیاسی و با حضور خانواده این شهید برگزار شد. از اولین ساعات برگزاری این مراسم یادبود؛ حضور پرشمار نیروهای امنیتی و انتظامی دیده می شد.

این مراسم از ساعت 3 تا 5 بعداظهر برگزار شد. در پایان مراسم، مادر و خواهر ستاربهشتی عکس ستار را در صحن امامزاده گرداندند. اما هنگام خروج از صحن امامزاده و زمانی که خانواده ستار قصد سوار شدن در خودرو را داشتند، ماموران، رحیم، برادر ستار را از ماشین پیاده و دستگیر نمودند. این اقدام ماموران با واکنش خانواده ستار مواجه شد.

متاسفانه ماموران در مقابل تلاش خانواده ستار برای آزادی رحیم بهشتی؛ ضرب و شتم مادر و خواهر و برادر ستار بهشتی بود. گویا علت دستگیری برادر ستار، گرفتن فیلم با موبایل از مراسم بوده است.

ماموران در اقدامی وحشیانه اقدام به کتک زدن گوهر عشقی، مادر ستار؛ نموده و وی را روی زمین کشیدند. در این اقدام وحشیانه، وی از ناحیه کتف، پا و موی سر به شدت آسیب دیده است. لازم به ذکر است که مادر ستار به علت سن بالا از بیماری پوکی استخوان رنج می برد. خبرنگار سحام که در محل بوده، از لگد زدن ماموران به پای مادر ستار و زخمی شدن وی خبر داده است.

خبرنگار سحام که در محل حاضر بوده از برخی مردم محلی شنیده که می گفتند روایت عاشورا جلوی چشمشان به تصویر کشیده شد.

بنا به روایت خبرنگار سحام، مادر ستار جلوی خودروی مامورانی که فرزندش را دستگیر کرده بودند دراز کشیده بود و با فریاد از ماموران می خواست که فرزندش را آزاد کنند.
همچنین خواهر ستار نیز در این حین مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفت، به طوری که چادر و روسری وی را از سرش کشیده بودند.

اصغر بهشتی، برادر دیگر ستار نیز در حین تلاش برای آزادی برادرش، دستگیر؛ اما با وساطت یکی از مسئولین قضایی پرونده ستار؛ پس از دو ساعت آزاد می گردد.

مادر ستار بهشتی، دقایقی پس از ضرب و شتم – منبع: فیس بوک

نهایتا با تلاش خانواده و مردم؛ ماموران اقدام به آزاد نمودن رحیم بهشتی، برادر ستار بهشتی می کنند. رحیم بهشتی نیز متاسفانه به شدت مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته بود.

در این گزارش آمده که ماموران گوشی های تلفن همراه خانواده را ضبط نموده اند.

همچنین سه تن دیگر از شرکت کنندگان در این مراسم نیز توسط نیروهای امنیتی و انتظامی دستگیر شده اند. دو تن از دستگیر شدگان یک مادر و فرزند بودند که پس از ساعتی با دادن تعهد کتبی، آزاد شدند. اما هنوز از وضعیت سومین شخص دستگیر شده به نام احمدی تقوی خبری در دست نیست.
خبرنگار سحام که در محل حاضر بوده از برخی مردم محلی شنیده که می گفتند روایت عاشورا جلوی چشمشان به تصویر کشیده شد.

در مراسم امروز برخی چهره های سیاسی و خانواده های شهدا و زندانیان سیاسی حوادث پس از انتخابات، خانواده ستار بهشتی را همراهی می کردند. از آن جمله می توان به محمد نوری زاد، هاجر رستمی مطلق مادر ندا آقا سلطان؛ مادر مصطفی کریم بیگی؛ علی کامرانی پدر محمد کامرانی؛ مادر سعید زینالی و برخی چهره ای دیگر اشاره نمود.

لازم به ذکر است که نیروی انتظامی همچنین با برخی خبرنگاران حاضر در محل نیز، ازجمله خبرنگار 20:30 برخورد نموده و اجازه فیلمبرداری و تهیه گزارش به آنان داده نشده است.

روز گذشته نیز سحام از برخورد ماموران با خانواده ستار بهشتی برای جمع آوری اعلامیه های مراسم چهلم وی، خبر داده بود.

ستار بهشتی، وبلاگ نویسی که اوایل آبان ماه بازداشت شده بود پس از چهار روز بازداشت در اثر شکنجه در بازداشتگاه نیروی انتظامی درگذشت.

ستّار بهشتی، کارگر و وبلاگ‌نویسی بود که در تاریخ ۹ آبان ماه ۱۳۹۱ توسط پلیس فتا دستگیر شد. او به اتّهام “اقدام علیه امنیّت ملی از طریق فعالیت در شبکه اجتماعی و فیس بوک” بازداشت و به مکانی نامعلوم منتقل شده بود. در مدّت بازجویی به شدت از سوی پلیس فتا شکنجه شد و در همین جریان درگذشت و در امامزاده محمد تقی رباط کریم (محل زندگی‌اش) به خاک سپرده شد. بر اساس گزارش ثبت شده در روابط عمومی بهشت زهرای تهران، ستار بهشتی در ۱۳ آبان ماه فوت کرده‌است. عموی ستار بهشتی در گفتگو با سحام نیوز گفته‌ بود زمانی که از مسئولان، علّت مرگ را جویا شدند به آن‌ها گفته شد: «خفه شوید و به شما ربطی ندارد.»

همچنین فیلم هایی از این مراسم در فضای مجازی منتشر شده است: