تفتیش و بازرسی از منزل دکتر محمد ملکی و احضار وی به زندان اوین

By سحام, in سر خط خبرها on . Tagged width:

سحام نیوز: صبح روز سه شنبه ۲۱ آذر ماه، منزل دکتر محمد ملکی فعال پر سابقه ملی-مذهبی مورد بازرسی و تجسس ماموران دادستانی جمهوری اسلامی قرار گرفت و وی به زندان اوین احضار گردید.
به گزارش صفحه فیس بوک دکنر ملکی ماموران اطلاعاتی که رفتار مودبانه ای داشتند، حدود ۲ ساعت به جستجوی منزل پرداخته و مقدار زیادی از نوشته ها و یادداشت های دکتر ملکی و همچنین دریافت کننده ماهواره ایشان را با خود بردند. ماموران قصد داشتند تا کامپیوتر منزل را نیز با خود ببرند که با ممانعت همسر دکتر محمد ملکی از این کار اجتناب کردند.
همچنین ماموران به دکتر محمد ملکی حکم احضار او به بازپرسی شعبه ۶ زندان اوین را نشان داده و از او خواستند که ظرف مدت ۳ روز خود را به زندان اوین معرفی کند. دکتر محمد ملکی که منتظر نتایج آزمایشات پزشکی خود است به ماموران اعلام کرده که پس از دریافت نتایج آزمایشات روز شنبه به همراه وکلای خود به زندان اوین مراجعه خواهد کرد.
دکتر محمد ملکی که همواره انتقادات خود از جمهوری اسلامی را بطور شفاف و دلسوزانه مطرح کرده است، اخیرا نامه ای سرگشاده به رهبر جمهوری اسلامی نوشته بود و ضمن تشریح شرایط نابسامان کشور از ایشان خواسته بود تا که خاضعانه از قدرت کناره گیری کنند.
دکتر محمد ملکی که ۷۹ سال سن دارد اولین رییس دانشگاه تهران بعد از انقلاب بوده که بدلیل نوشته های انتقادی خود سالهای زیادی را در زندانهای جمهوری اسلامی زیر سخت ترین شکنجه ها گذرانده که آخرین بار پس از حوادث سال ۸۸ به مدت ۱۹۱ روز و درحالیکه از بیماریهای متعدد رنج می برد، زندانی شد.