دادستانی : 16 تن از عوامل اختلال ارزی بازداشت شدند!

سحام نیوز: دادستانی تهران از دستگیری 16 تن خبر داده که بنا به ادعای این نهاد، این افراد “از فضای ناشی از جنگ روانی دشمن، با کمک جریانات شایعه پراکن داخلی و خارجی و تبانی با یکدیگر موجبات تشدید شرایط پیش آمده را فراهم و از فضای موجود به طریق غیر قانونی در راستای منافع شخصی و مطامع خارجی با هدف اخلال در امور اقتصادی کشور بهره برداری کرده بودند” خبر داد.
به گزارش سحام، پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران جرم این افراد را “خرید و فروش ارز خارج از شبکه بانکی به صورت گسترده، خرید و فروش و قاچاق ارز ، تشکیل باندهای سازمان یافته و انجام معاملات ارز به صورت صوری و غیر واقعی با هدف افزایش قیمت ارز به منظور تشویش اذهان عمومی و ایجاد اختلال در کسب و کار و بازار و تحصیل مال نامشروع از طریق اقدامات مذکور که باعث بالا بردن غیر منطقی نرخ ارز و متشنج نمودن فضای ارزی کشور” اعلام نموده است.
دادستانی در ادامه گفته: “بعنوان مثال گردش مالی و موجودی حساب بانکی یکی از متهمان یادشده از طریق اقدامات مجرمانه مذکور ظرف یک سال اخیر بیش از یک هزار میلیارد تومان بوده است.”
نرخ دلار در هفته گذشته نوسان شدیدی را داشت و تا مرز 4000 تومان پیش رفت. طی دو روز گذشته نهادهای امنیتی اقدام به مسدود نمودن سایت های خبری ارزی نمودند.
همچنین روز گذشته بازاریان در اعتراض به روند بی ثبات اقتصادی کشور، دست به اعتراض و اعتصاب زدند.
در همین راستا 150 نفر از مردم و معترضین دستگیر شدند.