به اتهام هواداری از حزب دمکراتیک کردستان؛ 19 سال زندان بدون حتی یک روز مرخصی!

کیوان صمیمی که هم بندی اوست، درباره وضعیت ناگوار وی به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نامه نوشته است

سحام نیوز: کیوان صمیمی در نامه ای از بند زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، خواهان پیگیری وضعیت محمد نظری زندانی دیگر این بند شد.

به گزارش کلمه، کیوان صمیمی، رئیس زندانی انجمن حقوق شهروندی، طی نامه ای به «ناوی پیلای» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از وی خواست اقدامات بشردوستانه دیپلماتیک یا رسانه ای فوری خود را برای نجات یک زندانی زندان رجایی شهر با نام محمد نظری انجام دهد.

محمد نظری که به اتهام هواداری از حزب دمکراتیک کردستان بیش از ۱۹ سال است که بدون یک روز مرخصی در زندان به سر می برد، از ۲۰ روز پیش با دوختن دهان خود، دست به اعتصاب غذا زده است. اما هیچ یک از مقامات قضایی و امنیتی تاکنون برای رسیدگی به وضعیت وی به زندان مراجعه نکرده اند.

محمد نظری برادر خود را در جنگ تحمیلی از دست داده است

اکنون کیوان صمیمی که هم بندی اوست، درباره وضعیت ناگوار وی به کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نامه نوشته است. این روزنامه نگار زندانی در نامه خود آورده است: به اطلاع شما می رساند که من و سایر زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر از نزدیک شاهد وضع رو به وخامت این زندانی مظلوم هستیم و از شما درخواست داریم تا پیش از آنکه اتفاق ناگواری بیافتد اقدامات عاجل بشردوستانه خود را مبذول فرمایید.

کیوان صمیمی که خود به ۵ سال حبس محکوم شده است، همچنین از تمامی فعالان حقوق بشر و اصحاب رسانه خواسته است تا قبل از اینکه اتفاق ناگواری بیافتد، هر اقدامی که بتواند صدای این زندانی را به گوش مسئولان قضایی و امنیتی برساند انجام دهند.

محمد نظری که برادر خود را در جنگ تحمیلی از دست داده است، به مانند بسیاری دیگر از فعالان کرد و صدها زندانی سیاسی و امنیتی دیگر بدون هیچ حکم قضایی، در زندان رجایی شهر دوران تبعید غیرقانونی خود را می گذراند.