تشدیدسرکوب : دستگیری تهدید و گرونگان گیری نزدیکان روزنامه‌نگاران

By سحام, in سر خط خبرها on .
سحام نیوز: گزارش‌گران بدون مرز  تشدید سرکوب روزافزون در ایران را محکوم می‌کند. از روز ٢٠ بهمن مقامات ایران با ارسال پارازیت بر روی امواج تلویزیونی و از جمله تلویزیون‌های فارسی زبان بی بی سی و صدای امریکا، حمله به سایت‌های اینترنتی، ممانعت از کار رسانه‌های خارجی، و دستگیری حرفه‌کاران‌رسانه‌ها، سرکوب آزادی بیان در ایران را تشدید کرده‌اند.
به گزارش خبرنگاران بدون مرز، در تاریخ ٢٦ بهمن ماموران امنیتی لباس شخصی به منزل حسین کروبی مدیر اجرایی روزنامه توقیف شده‌ی اعتماد ملی حمله و پس از شکستن درب اصلی و در نبود وی در منزل، رفتاری خشونت آمیز با اعضای خانواده داشته‌اند. ماموران امنیتی همچنان خانه را در اشغال خود دارند.
از سوی دیگر  قانع ژاله برادر صانع ژِاله یکی از کشته شدگان تظاهرات ٢٥ بهمن پس از مصاحبه با صدای امریکا و تکذیب ادعای رسانه‌‌های دولتی مبنی بر وابستگی برادرش به بسیج و هواداری از حکومت، از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.
از تاریخ ٢٠ بهمن مقامات جمهوری اسلامی اقدام به سانسور گسترده‌ رسانه‌هایی کردند که در باره‌ی تظاهرات ٢٥ بهمن اطلاع‌رسانی می‌کنند. گزارشگران بدون مرز حمله به سایت‌های اطلاع‌رسانی و اختلال در اینترنت و شبکه تلفن موبایل را در ایران تائید می‌کند. بسیاری از سایت‌های مستقل اطلاع‌رسانی و نزدیک به مخالفان از حمله جرس،کلمه،سایت اشتراک نظر بالاترین که یکی از پایگاه‌های اصلی هواداران جنبش اعتراضی است و سایت پربیننده گویا نیوز که اخبار متنوع را منتشر می‌کند، تحت حملات شدید قرار گرفته‌اند. در بسیاری از مناطق ایران صفحات جی‌میل، گوگل ریدر و یا صفحه ای‌میل یاهو قابل دسترسی نیستند.
پیام‌گیر رادیو فردا که امکانی برای پخش اظهار نظر شنوندگان برای میلیونها شنونده در داخل کشور است، پس از حمله دچار اختلال شده است. آرمان مستوفی مدیر رادیو فردا با تائید حملات از ادامه داشتن آنها خبر داد، وی در باره‌ی انگیزه این حملات به گزارش‌گران بدون مرز گفت ” در کشوری که به سانسور کردن شهرت دارد هدف این ممانعت از اطلاع رسانی است”
در تاریخ ٢٧ بهمن محمد حسین خوشوقت مدیر سایت فرارو و غلامعلی دهقان مدیر سایت آفتاب نیوز از سوی مقامات وزارت اطلاعات بازداشت شدند. سایت فرارو به همراه سایت سحام نیوز که نزدیک به مهدی کروبی یکی از رهبران جنبش اعتراضی در ایران است، از اولین قربانیان حملات اینترنتی هواداران حکومت ایران بودند.
علت دستگیری مدیران فرارو و آفتاب نیوز،  انتشار خبری در تاریخ ٢٤ بهمن ماه  در باره ” صدور مجوز از سوی وزارت کشور برای تظاهرات ٢٥ بهمن  به درخواست عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه ” منتشر کرده بودند. مدیران این دو سایت اعلام کرده‌ بودند انتشار خبر به دلیل  هک شدن سایت بوده است. محمد حسین خوشوقت سال‌ها در دوران ریاست جمهور اصلاح‌طلب محمدخاتمی مسئولیت بخش مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت.

گزارش‌گران بدون مرز  تشدید سرکوب روزافزون در ایران را محکوم می‌کند. از روز ٢٠ بهمن مقامات ایران با ارسال پارازیت بر روی امواج تلویزیونی و از جمله تلویزیون‌های فارسی زبان بی بی سی و صدای امریکا، حمله به سایت‌های اینترنتی، ممانعت از کار رسانه‌های خارجی، و دستگیری حرفه‌کاران‌رسانه‌ها، سرکوب آزادی بیان در ایران را تشدید کرده‌اند.در تاریخ ٢٦ بهمن ماموران امنیتی لباس شخصی به منزل حسین کروبی مدیر اجرایی روزنامه توقیف شده‌ی اعتماد ملی حمله و پس از شکستن درب اصلی و در نبود وی در منزل، رفتاری خشونت آمیز با اعضای خانواده داشته‌اند. ماموران امنیتی همچنان خانه را در اشغال خود دارند.از سوی دیگر  قانع ژاله برادر صانع ژِاله یکی از کشته شدگان تظاهرات ٢٥ بهمن پس از مصاحبه با صدای امریکا و تکذیب ادعای رسانه‌‌های دولتی مبنی بر وابستگی برادرش به بسیج و هواداری از حکومت، از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شد.از تاریخ ٢٠ بهمن مقامات جمهوری اسلامی اقدام به سانسور گسترده‌ رسانه‌هایی کردند که در باره‌ی تظاهرات ٢٥ بهمن اطلاع‌رسانی می‌کنند. گزارشگران بدون مرز حمله به سایت‌های اطلاع‌رسانی و اختلال در اینترنت و شبکه تلفن موبایل را در ایران تائید می‌کند. بسیاری از سایت‌های مستقل اطلاع‌رسانی و نزدیک به مخالفان از حمله جرس،کلمه،سایت اشتراک نظر بالاترین که یکی از پایگاه‌های اصلی هواداران جنبش اعتراضی است و سایت پربیننده گویا نیوز که اخبار متنوع را منتشر می‌کند، تحت حملات شدید قرار گرفته‌اند. در بسیاری از مناطق ایران صفحات جی‌میل، گوگل ریدر و یا صفحه ای‌میل یاهو قابل دسترسی نیستند.پیام‌گیر رادیو فردا که امکانی برای پخش اظهار نظر شنوندگان برای میلیونها شنونده در داخل کشور است، پس از حمله دچار اختلال شده است. آرمان مستوفی مدیر رادیو فردا با تائید حملات از ادامه داشتن آنها خبر داد، وی در باره‌ی انگیزه این حملات به گزارش‌گران بدون مرز گفت ” در کشوری که به سانسور کردن شهرت دارد هدف این ممانعت از اطلاع رسانی است” در تاریخ ٢٧ بهمن محمد حسین خوشوقت مدیر سایت فرارو و غلامعلی دهقان مدیر سایت آفتاب نیوز از سوی مقامات وزارت اطلاعات بازداشت شدند. سایت فرارو به همراه سایت سحام نیوز که نزدیک به مهدی کروبی یکی از رهبران جنبش اعتراضی در ایران است، از اولین قربانیان حملات اینترنتی هواداران حکومت ایران بودند.علت دستگیری مدیران فرارو و آفتاب نیوز،  انتشار خبری در تاریخ ٢٤ بهمن ماه  در باره ” صدور مجوز از سوی وزارت کشور برای تظاهرات ٢٥ بهمن  به درخواست عبدالله گل رئیس جمهوری ترکیه ” منتشر کرده بودند. مدیران این دو سایت اعلام کرده‌ بودند انتشار خبر به دلیل  هک شدن سایت بوده است. محمد حسین خوشوقت سال‌ها در دوران ریاست جمهور اصلاح‌طلب محمدخاتمی مسئولیت بخش مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت.