جمعه, ۲۴ مرداد , ۱۳۹۹

حزب اعتمادملی خوزستان به دخالت نظامی ها در سیاست خارجی اعتراض کرد

منتشر شده در: .

حزب اعتمادملی خوزستان در بیانیه ای به دخالت فرمانده سپاه در سیاست خارجی اعتراض کرد.
به گزارش کانال تلگرامی حزب اعتماد ملی در متن این بیانیه آمده است:

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اخیرا در نامه ای خطاب به رئیس جمهور محترم با استناد به مفاد اصل ۱۱۳ قانون اساسی که رئیس جمهور پس از مقام رهبری عالیترین مقام رسمی کشور بوده و عهده دار سیاستگذاری در مسائل داخلی و خارجی کشور است از ایشان خواستند که در شرایط حساس فعلی کشور از تداخل وظایف و تشتت و ناهماهنگی در اظهار نظرها و دخالت های غیر مسئولانه شخصیت های نظامی و غیر نظامی در مسائل خارجی جلو گیری به عمل آورد تا به گونه ای عمل شود که صدای واحدی از طرف حاکمیت جمهوری اسلامی ایران در دنیا انعکاس یابد و از تحمیل هزینه بر کشور جلوگیری به عمل آید … جای تعجب است که این مطلب بسیار بجا و مستند به قانون و مفید به حال ملت و کشور تنها از سوی عده قلیلی از نمایندگان مجلس بیان میگردد و دیگر نمایندگان و اشخاص و گروه های سیاسی خارج از مجلس ، محافظه کاری پیشه کرده و مهر سکوت بر لب نهاده اند .

آیا در این نامه سخنی خلاف منطق و قانون آورده شده ؟ آیا اگر کسی بگوید یک کشور -یک دولت سخنی خلاف قاعده گفته است ؟ آیا ما بارها چه در دفاع مقدس و چه در دیگر صحنه های سیاسی شاهد نبوده ایم که وحدت کلمه و وحدت فرماندهی چه اندازه در پیشبرد برنامه ها و نیل به اهداف عالیه انقلاب و نظام کار ساز است ؟ آیا در همه کشورهای جهان امور دیپلماتیک تنها وظیفه ذاتی دولت نیست ؟و آیا در همه کشورها مردم، از نظامیان خود چیزی غیر از دفاع از مرزها را انتظار دارند ؟ آیا امام اول ما شیعیان (که سلام خداوند براو باد ) ما را توصیه به رعایت نظم در کارها نکرده است ؟ آیا تداخل وظیفه نشانه بی نظمی نیست ؟ پس چرا دیگر نمایندگان در این مورد ساکتند ؟ چرا مردم و مجامع آگاه سیاسی از نمایندگان نمی خواهند که به این ۱۸ نماینده شجاع و کاردان بپیوندند ؟ نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی باید بدانند که هر بلایی که در دوران مشروطیت بر سر این ملت آمد از بی عرضگی، ندانم کاری، ترس ، تردید و دودلی نمایندگان مجلس شورای ملی آن زمان بود .نمایندگان مجلس ما باید بدانند که وضع قوانین وظیفه اولیه آنهاست و نخستین مدافعان قانون نیز خود آنها هستند زیرا از قدیم گفته اند حفظ حرمت امام زاده پیش از هر کس با متولی امام زاده است لذا حداقل در این مورد خاص ترس و تردید را از خود دور کنند و یکصدا از دولت دفاع نمایند . آن نمایندگان محترمی که رئیس جمهور را برای مشکلات اقتصادی و ارزی به مجلس میخوانند (که البته این هم وظیفه قانونی آنهاست و نباید بر آنان خرده گرفت ) در امر دخالت های غیر مسئولانه بعضی از اشخاص نظامی و غیر نظامی در کار دولت نیز باید از دولت منتخب مردم حمایت کنند ! و بدانند که این دو موضع (یعنی سوال از دولت و حمایت از او ) به هیچ وجه متناقض نیستند زیرا به دو موضوع مختلف مربوطند .
حزب اعتماد ملی خوزستان از همه نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی خصوصا ۱۸ نماینده مردم استان که متاسفانه نام آنها در میان امضاء کنندگان این نامه نیست ، میخواهد که به امضاء کنندگان نامه بپیوندند و در حمایت از قانون و دولت قانونی هیچ تردیدی به خود راه ندهند . حقیقتا این آرزو به دل مردم خوزستان ماند که روزی نمایندگانشان در قد و قامت امثال علی مطهری ، محمود صادقی و خانم ها جلودار زاده و مافی ظاهر شوند .به رئیس جمهور محترم نیز عرض میکنیم که هر چند امضاء کنندگان این نامه تعداد کمی از نمایندگان مجلس هستند اما بدانید که خواسته آنها در این نامه یعنی حاکمیت نظم و قانون و اقتدار دولت خواسته قاطبه ملت ایران است بنابر این درخواست امضاء کنندگان را با قاطعیت اجابت فرمائید .
همه علاقمندان به این آب و خاک مدافعان وطن و پاسداران و بسیجیان جان بر کف را دوست دارند و خاطره جانفشانیهای آنان در طول ۸ سال دفاع مقدس را فراموش نمی کنند اما کشور ما امروز به این نیاز دارد که دنیا یک صدا را از او بشنود و آن صدای دولتی است که منتخب مردم است و حکم تنفیذ رهبری نظام را با خود دارد . دیگران چه نظامی و چه غیر نظامی باید به کار خود و وظایف قانونی خود بپردازند تا امور کشور بر مسیر قانون به پیش برود و ملت سر فراز ایران از ثمرات شیرین آن بهره مند گردد ان شاء الله .