دوشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۷

پیام تسلیت شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت درگذشت محمد بسته نگار

منتشر شده در: .

پیام تسلیت شورای هماهنگی راه سبز امید به مناسبت درگذشت مرحوم بسته نگار

به نام خدا
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَ مِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَ ما بَدَّلوا تَبدیلًا

محمد بسته‌نگار، فعال دیرپای ملی ـ مذهبی پس از افزون بر نیم قرن کنشگری پیوسته و صبورانه و مؤمنانه در راه آزادی و عدالت و دموکراسی و توسعه ایران، چشم بر جهان فروبست.
مرحوم بسته‌نگار که از همدلان نهضت ملی و باورمندان به اندیشه و روش سیاسی دکتر محمد مصدق بود و از یاوران زنده‌یادان آیت‌الله طالقانی و مهندس بازرگان و دکتر سحابی و عزت‌الله سحابی، در طول چند دهه فعالیت ضداستبدادی و وطن‌دوستانه‌ی خودسال‌ها زندان و تبعید و خشونت و سختی و محدودیت را پیش و پس از انقلاب، تحمل کرد.

با وجود این همه، او با صبوری و سعه صدر و مدارا، و متکی بر باورش به تعامل و گفت‌وگو، و نیز با ایمانی که به آرمان‌هایش داشت، گامی عقب نگذاشت و از طی طریق، خسته و ناامید نشد.

این نویسنده و پژوهشگر فعال و خلاق، افزون بر ستیز پیوسته با استبداد و خودکامگی، قلمی روشنگر در حوزه‌های نواندیشی دینی و تاریخ سیاسی معاصر ایران داشت.

شورای هماهنگی راه سبز امید ضمن تقدیم صمیمانه‌ترین مراتب تسلیت و همدردی خود به خانواده‌‌ی محترم بسته‌نگار و طالقانی، و یاران و همفکران آن زنده‌یاد (به‌ویژه نیروهای ملی ـ مذهبی ایران) برای روح آن مرد آزاده علو درجات و آرامش مشدد آرزو می‌کند.

شورای هماهنگی راه سبز امید
۲۱ تیرماه ۱۳۹۷