یکشنبه, ۳۰ تیر , ۱۳۹۸

فائزه هاشمی: سیاست های حکومت در مسیر براندازی است

منتشر شده در: .

 

فائزه هاشمی در سخنانی در مراسم افطاری جمعی از فعالان اجتماعی به تحلیل برخی اتفاقات اخیر کشور از جمله سیاست خارجی و داخلی کشور پرداخت و پیشنهاد برگزاری رفراندوم آزاد و قانونی برای موضوعات مورد انتقاد و مورد اختلاف در کشور را داد.

وی در بخش هایی از سخنان خود گفت:

🔺معتقدم مشکلات فعلی ناشی از برجام نبوده، بلکه متاثر از سیاست خارجی ما از جمله در سوریه، یمن و در نوع روابط با کشورها و یا قطع روابط و دشمنی با دیگر کشورهاست. عجیب اینکه وارد کشوری می‌شویم هزینه‌های انبوه و بالایی می‌کنیم، اعتبار خود را در سطح جهان مخدوش می‌کنیم، موقع بهره برداری که میرسد عملا بیرونمان می کنند

🔺این بی تدبیری‌ها تا کی بایستی ادامه یابد و بالاخره چه زمانی می خواهیم از گذشته خود درس بگیریم؟

🔺 از دی ماه پارسال به این طرف اقشار، اصناف به مناسبتهای مختلف در زمانهای متفاوت در خیابانها اعتراضات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را اعلام می کنند. بالاخره مردم چقدر باید به خیابانها بریزند و با متانت، نجابت و به شکل مدنی اعتراضات خود را نشان دهند. چند تشییع جنازه دیگر باید داشته باشیم تا بفهمیم اقبال و نظر مردم به کدام سمت است و مردم چه می‌خواهند و چه چیزهایی را نمی خواهند. چه بر سر این مردم و مملکت آوردیم. در همین تشییع جنازه ها برای افراد منتقد نظام و ضد حکومت و آنان که مورد ظلم واقع شده، شاهد حضور اکثریتی مردم هستیم و برعکس آن شاهدیم که برای افراد همسو با نظام که جایگاهی در دل نظام دارند، چقدر به خیابانها میایند.

🔺 سیاستهای کنونی که حداقل توسط بخشی از بدنه حکومت در پیش گرفته شده به نظر نوعی سواستفاده از قدرت است که در مسیر حفظ و افزایش اقتدار خود و قربانی کردن منافع ملی و حقوق مردم است که چنین رویه ای از اهداف انقلاب و انقلابی گری نبوده است.

🔺شهامت و صداقت داشته باشید و طبق قانون رفراندوم برگزار کنید و چند موضوع مهم که به نظر می آید به آن نقد زیاد است و برای حقوق و رفاه مردم و توسعه کشور مشکل‌زا شده، به آرای عمومی بگذارید تا مردم نظر بدهند و تکلیف همه مشخص شود.

🔺بالاخره مردم تا کی باید هزینه بدهند. رفراندوم هم در قانون پیش بینی شده و مساله عجیب و غریبی نیست.

🔺 روشی که اکنون در پیش گرفته شده نمی‌تواند تداوم و بقا داشته باشد. حتما باید طبق معمول در آخرین لحظات به نقطه‌ای برسیم که جام زهر را بنوشیم و یا نرمش قهرمانانه نشان دهیم؟ در چنین شرایطی این مردم هستند که بالاترین هزینه ها را می دهند .آیا بهتر نیست زودتر عقلانیت و خرد جمعی را بکار بگیرید، خودی و غیرخودی نداشته باشید و همه را محرم دانسته و تصمیمی درست بگیرید.

🔺مرتب می‌گویند در شرایط موجود همه با هم اتحاد داشته باشند؛ بالاخره باید شرایط این اتحاد فراهم شود. مگر می شود منِ نوعی در ظلم باشم و با شما با چنین روشهای غلطی متحد شوم؟

🔺سیاستهایی که حکومت در پیش گرفته کشور را به سمت براندازی هدایت می کند و نیازی به کار دیگران نیست

🔺تا کی می‌خواهید بایستید و بگویید مرغ یک پا دارد و چشمان خود را به اینکه شرایط مملکت را به چه سمتی هدایت می کنید و چه کسی دارد هزینه و ضرر می دهد، ببندید. این یک مدیریت اقتدارگرا است که چنین عمل می کنند.

🔺 تا چه زمانی می شود از این روشهای امنیتی مدد گرفت. مردم دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند که نگران آن باشند.