سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید: از دل آتش زدن پرچم در مجلس، حمله به سفارت عربستان بیرون می‌آید

منتشر شده در: .

میرزایی  رئیس کمیته سیاسی فراکسیون امید با اشاره به  به عدم استقبال برخی مقامات مشهد در سفر اخیر رییس‌جمهوری به این شهرگفت:  شاهد بودیم که به‌خاطر یک اختلاف‌نظر سیاسی درمورد تلگرام یا مباحث انتخاباتی که مربوط به ماه‌های گذشته است، آقای علم‌الهدی به استقبال روحانی نرفت و آقای رئیسی هم پیش از ورود رییس‌جمهور مشهد مقدس را ترک کرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با ایلنا  اظهار داشت: این جریان وحدت را به گونه‌ای تفسیر و تبیین می‌کند که همه مردم دقیقاً شبیه هم فکر کنند که امکان‌پذیر نیست؛ بلکه وحدت به معنای این است که کثرت را بپذیریم و به سمت وحدت برویم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: این جریان چنین نگاهی به وحدت ملی ندارد و باوجود آن‌که بعضاً توصیه‌های حکیمانه رهبر انقلاب را مبنا قرار می‌دهند اما نتیجه‌گیری غلط می‌کنند. ما شاهد بودیم که برخی روزنامه‌ها و کانال‌ها تا همین چندروز قبل از خروج آمریکا از برجام هر روز می‌نوشتند که آمریکا هرگز این توافق را رها نمی‌کند، چرا که برجام به نفع آن‌ها و به ضرر ما بوده است اما دیدیدم که این‌طور نشد.

وی یادآور شد: شاهد بودیم که هرچه عقلا و دوستداران نظام می‌گفتند برجام به نفع منافع ملی بوده و در راستای منافع ملی به امضاء رسیده است، این جریان حرف خود را می‌زد و امروز هم به گونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار نه انگار تا دیروز چه تحلیل‌هایی داشتند.

تندروها به‌دلیل مفروضات غلط می‌گفتند آمریکا از برجام خارج نمی‌شود

این نماینده مجلس اضافه کرد: تحلیل‌ها و نتیجه‌گیری‌های این جریان تندرو براساس مفروضات غلط است و به همین دلیل می‌گفتند آمریکا از برجام خارج نمی‌شود. این جریان انتظار داشت رییس‌جمهوری صراحتاً اعلام کنند که ایران هم از برجام خارج می‌شود و شعار تند سرمی‌داد اما به این فکر نمی‌کنند که در این صورت، تکلیف مردم و پیامدهای این اقدام چه خواهد بود. متاسفانه این جریان متوجه پیامدهای اقدامات افراطی نیست و درنظر نمی‌گیرد که اگر احساسی و غیرعقلایی عمل کنیم، با دست خودمان اروپا را در کنار آمریکا قرار می‌دهیم.

هیچ بحثی درمورد کلید زدن طرح عدم کفایت روحانی در مجلس مطرح نیست

نماینده اصلاح‌طلب مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که آیا این مباحث درمورد طرح عدم کفایت روحانی در مجلس مطرح شده است، گفت: هیچ بحثی در این رابطه نشده و به نظر می‌رسد کسانی که چنین مباحثی را مطرح می‌کنند، اطلاعی از فضای مجلس ندارند.

آتش زدن برجام در شان مجلس نبود اما به‌عنوان اظهارنظر ایرادی نداشت

رییس کمیته سیاسی فراکسیون امید مجلس به آتش زدن پرچم امریکا در نشست روز چهارشنبه روز گذشته مجلس اشاره کرد و گفت: اتفاقاً بعد از اینکه آقای کوهکن، ذوالنور، ابطحی و چند نفر دیگر از اصولگرایان نسبت به آتش زدن پرچم آمریکا اقدام کردند، با بعضی از آن‌ها صحبت کردم و معتقدم آتش زدن برجام به‌صورت نمادین مشکلی نداشت و به هر حال با وجود این‌که شخصاً با این نگاه مخالفم اما دوستان نظر دیگری ندارد و حق دارند اظهارنظر کنند که البته جای این کار صحن علنی مجلس نیست.

وی در عین حال گفت: فارغ از آن، آتش زدن پرچم امریکا به هیچ عنوان درست نبود؛ چرا که از دل این بحث‌ها همان بحث سفارت عربستان بیرون می‌آید.