سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

روایت حمیدرضا جلائی‌پور از بازداشت پسرش

منتشر شده در: .

حمیدرضا جلائی‌پور عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی در مورد بازداشت پسرش محمدرضا جلائی‌پور گفت:

ساعت شش بعد‌ از ظهر روز چهارشنبه ۲۹/۱/۹۷ محمد رضا به دفتر حجت‌الاسلام محمد خاتمی در خیابان باهنر مراجعه می‌کند. پس از خروج از دفتر جناب خاتمی توسط برادران اطلاعات سپاه در سه راه یاسر دستگیر می‌شود.

ساعت یازده‌ونیم شب ماموران سپاه (ده نفر با دو ماشین و دو موتور) به همراه محمدرضا، به منزل بنده مراجعه و به قصد تفتیش منزل با فشار وارد منزل و اتاق‌ها می‌شوند بطوریکه خانواده و همسایه‌ها به وحشت می‌افتند.

از مامورین حکم بازرسی خواسته شد. در حکم دادسرای ناحیه ۳۳ شهید مقدس (مستقر در زندان اوین شعبه یک که به امضای آقای زراعت کار رسیده بود) نوشته شده بود: به مخفیگاه محمدرضا، واقع در ده قلهک کوچه شهدای جلائی‌پور و منزل شهدای جلائی‌پور برای تفتیش مراجعه کنید.

در حالی که به شدت عصبانی شده‌ بودم به مامورین توضیح دادم که اینجا «مخفیگاه» نیست!! بلکه منزل شهدا و حسینیه جلائی‌پور است. و محمد‌رضا هم فراری نیست و دائم به دادگاه مراجعه می‌کند لذا چرا او بخواهد به مخفیگاه برود! آخر این سخن وقیحی است.

پس از یک تنش یک ساعته (تا مرز سکته قلبی) و نگران کردن همه اعضای خانواده در نیمه شب، سپس ماموران به همراه محمد‌رضا به محل مسکونی‌اش ( در مجموع با پنج ماشین) رفته و پس از تفتش منزل و اتاق مطالعه او در ساعت دو نیمه شب او را به زندان اوین می برند.

محمد رضا در سال ۸۸ عضو ستاد جوانان میر حسین بود و درست روز بعد از انتخابات دستگیر و به مدت پنج ماه در انفرادی زندان بود ولی در نهایت تبرئه شد. بعد غیابا به مدت یک سال محکوم شد که هم اکنون پرونده در مرحله تجدید نظر است. در این مدت هم هر وقت دادگاه او را احضار کرده به دادگاه و قاضی آن (آقای مقیسه) مراجعه کرده است.

امتداد