شنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۷

نعیمی‌پور:مشخص شد که استعفای شهردار فقط به بهانه بیماری صحیح نیست

منتشر شده در: .

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد خاطر نشان کرد: متاسفانه دکتر نجفی با تاکید بر بیماری و عوامل تشدید کننده آن، تمام آنچه گذشته است را بیان نکردند، ازجمله رفتار ناپسند بازپرس دادستانی و دلایلش برای اجبار به استعفای شهردار!

به گزارش جماران؛ محمد نعیمی پور عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت ایران اسلامی و رئیس منطقه تهران بزرگ این حزب حزب اتحاد ملت درگفتگو با شهرما در خصوص استعفای نجفی و حواشی آن گفت: در این چند روز مسایلی بر مدیریت شهری گذشت که هم موجبات خوشبختی و هم تأسف و نگرانی را به همراه داشت.
وی افزود: از یک سو شورای سرافراز شهر تهران با درک صحیح از مسائل پایتخت، وجاهت، مردمی، سلامت و رشید بودن خود را به نمایش گذاشت. و از سوی دیگر با شفاف سازی، شهروندان را نسبت به موانع بر سر راه شهردار منتخب خود مطلع نمود و اعضای محترم شورا با بیان برخی حقایق و واقعیت ها اجازه ندادند که شورای شهر مسلوب الاختیار شده و تصمیمات مربوط به شهرداری تهران را پشت درهای بسته بگیرند و مشخص شد که استعفای شهردار فقط به بهانه بیماری صحیح نیست.

نعیمی پور تاکید کرد: تا روشن شدن بخش دیگری از حقایق استعفای شهردار تهران، اکنون می توان ابراز داشت که در حد ممکن و توان، شورای شهر با شفافیت و وفای به عهد، مسئولیت خود را ایفا کرده است. جای خوشبختی است که دادستان کل، به روشن شدن پاره‌ای از حقایق کمک کرد و به تعبیری دم خروس برخی از واقعیت‌ها و حقایق را در منظر عمومی به نمایش گذاشت. هرچند جای تاسف است که برخی از جمله دادستان کل خود را قیم جان و مال مردم می‌دانند و بر اساس اعتقادات و دیدگاه های خود، جسورانه نظر خود را به رای و نظر مردم تحمیل کرده و برای شهردار تهران تعیین تکلیف می کنند.

رئیس منطقه تهران بزرگ اتحاد خاطر نشان کرد: متاسفانه دکتر نجفی با تاکید بر بیماری و عوامل تشدید کننده آن، تمام آنچه گذشته است را بیان نکردند، ازجمله رفتار ناپسند بازپرس دادستانی و دلایلش برای اجبار به استعفای شهردار!

وی افزود: شاید مصالحی وجود داشته اما یقیناً اینگونه خبرها هرچند با تاخیر اما دقیق در جامعه مطرح خواهد شد. تاسف دیگر آنکه برخی از مجموعه‌های قدرتمند که برای رای و نظر مردم ارزشی قائل نیستند همواره با سرسختی و مایه گذاشتن ازمسئولین ارشد نظام، برنامه ها و منویات خود را به پیش می برند و این پیام را به نخبگان، مسئولین و مردم یادآور می شوند که بدون اراده ما کاری انجام نخواهد شد، هرچند این اراده در مقابل اراده مردم باشد. امید است شورای شهر تهران، با تفاهم و شجاعت تصمیمی درست برای آینده شهر بگیرند تا رویکرد و مسیری را که دکتر نجفی به جا گذاشت با قوت بیشتر تداوم یابد.