یکشنبه, ۱ مهر , ۱۳۹۷

ابوالفضل فاتح : مهندس موسوی هیچ گاه به احمدی نژاد رای نداده است ‎

منتشر شده در: .
ابوالفضل فاتح:
اخیرا گفت و گویی از آقای محمد شریعتمداری در برخی نشریه های اصول گرا باز نشر شده بود که در آن ادعا شده بود آقای مهندس موسوی ور انتخابات سال ۸۴ به احمدی نژاد رای داده است.
در پاسخ به پرسشی درباره این ادعا عرض می شود:
 این ادعای مضحک  دروغی بیش نیست و نمونه ای دیگر از تولیدات لابراتوار امپراتوری دروغ است.
من سخنگوی اقای مهندس موسوی نیستم اما به رسم ادب در پاسخ به پرسش شما در بیان دیدگاه شخصی خود، عرض میکنم که سبک این مصاحبه متاسفانه بیشتر به یک مصاحبه فرمایشی شبیه است تا یک مصاحبه واقعی و آنچه  به نام آقای محمد شریعتمداری نقل شده، کاملا خلاف واقع و عاری از حقیقت است و ادبیات مصاحبه هم  از شخصیت آقای شریعتمداری به دور است. باید دید در چه شرایطی چنین مطلب خلاف واقع و بی اساسی نقل و نشر شده و چرا هم اینک باز نشر می شود؟
بدیهی است نه آقای مهندس موسوی و نه هیچیک از دوستان نزدیک و حتی دور دست ایشان که ما می شناسیم و رای خود را ابراز داشته اند به احمدی نژاد رای نداده اند.
در آن انتخابات آقایان هاشمی، کروبی و معین کاندیدا بودند و امکان گزینه سفید هم وجود داشت و لذا شخصیت ها و دوستان همفکر به اندازه کافی گزینه قابل انتخاب داشتند  تا نیازی نباشد به فرد دیگری رای بدهند.
در آن سال من هنوز مدیرعامل ایسنا بودم و ارتباط خوبی با عموم جریانات فکری و سیاسی اصیل از جمله آقای مهندس موسوی برقرار بود و به دلیل اعتماد متقابلی که وجود داشت شخصا در جریان مواًضع بسیاری از شخصیت ها بودم.  در آن دوران بسیاری از طیف های معتقد به ارزش های بنیادی انقلاب اسلامی به دنبال متقاعد ساختن آقای مهندس برای شرکت در انتخابات بودند که نهایتا ایشان نپذیرفتند و  طبیعتا همه عزیزان،  متوجه  آقایان هاشمی و کروبی و معین شدند.  نظر آقای مهندس موسوی هم غیر از این نبود. چنانکه ایشان رسما در اطلاعیه ای که در حمایت از آقای هاشمی بر ای دور دوم صادر شد دیدگاه خود را به صراحت بیان داشتند و اگر در دور اول  اطلاعیه ندادند دلیلش حضور سه شخصیت از طیف خط امام‌ در مرحله نخست و احترام خاص ایشان به هر سه شخصیت بود.
لازم است همین جا یاداوری کنم
داستان جریان انحرافی خطرناکترین کودتای از درون، علیه اساس انقلاب و نظام و روحانیت و دانشگاه بود که متاسفانه با سالوسی که  به خرج داد و به دلیل وجود زمینه در جریان اصول گرا برای یک دست سازی قدرت و حذف جریان رقیب (جریان خط امام – اصلاح طلب) ، مورد حمایت بسیاری از بزرگان و نهادها قرار گرفت و خساراتی معنوی و مادی و ساختاری به عظمت یک “جنگ داخلی” بر جای گذاشت که جبران آن بعضا  تا ده ها سال محال است.
به جای نقل این مطالب کذب، خوب است مسئولیت حمایت های بی قید و شرط و اظهر من الشمس از این جریان بی شناسنامه پذیرفته شود  و  بی جهت آدرس غلط به مردم داده نشود.  این آدرس های  نادرست مشکلی را حل نمی کند و چیزی از بار مسئولیت حامیان آن جریان نمی کاهد و تردیدها را به نیات بازیگران می افزاید. مردم فراموش نکرده اند چه کسانی او را “معجزه هزاره” و در کمال اسف منتسب به امام زمان (عج) معرفی کردند  که در نتیجه بسیاری از سرمایه های معنوی و مادی  امام و انقلاب و میهن به تاراج رفته و یا قربانی شد.
امروز  به جای حاشیه روی و بازنشر مطالب بی اساس به امید شریک جرم تراشی و خروج از تنگنا  در موضوع حمایت از احمدی نژاد، وقت آن است که پرسید، آیا  از میان حامیان تمام قد آن سالها، کسی هست که از این خسارت عظیم و ظلم های پرشماری که به تبع آن روا داشته شد، حداقل عذرخواهی کند یا درس عبرتی بگیرد؟  آیا کسی هست که  قدمی به اصلاح رویه و رویکردهایی که نتیجه اش حمایت از آن جریان منحرف شده بردارد؟
 چگونه از این همه خواب زدگی   به رغم آن همه هشدار ، در اسف و عجب نباشیم؟! مگر در تاریخ انقلاب اشتباهی بزرگتر و خسارت بار تر از این رخ داده است؟