سه شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۷

گزارش محسن رضایی به اعضای مجمع درباب اعتراضات سراسری / درخواست سید محمد صدر برای رفع حصر

منتشر شده در: .

 

در جلسه اخیر مجمع تشخیص مصلحت نظام که با غیبت آیت الله شاهرودی برگزار شده بود، محسن رضایی گزارشی پیرامون اعتراضات سراسری به اعضای مجمع ارائه کرده است.

به گزارش سحام، در این گزارش که شورای عالی امنیت ملی آن را تهیه کرده، تاکید شده که اعتراضات مردمی، نسبت به وضع موجود بوده و هیچگونه وابستگی میان این اعتراضات و افراد حاضر در آن با کشورهای خارجی وجود نداشته است.

این درحالی است که محسن رضایی چند روز قبل سررشته مدیریت این اعتراضات را به برادر زن صدام حسین نسبت داده بود.

این گزارش همچنین برخلاف گفته ها و اظهارات رهبر جمهوری اسلامی است که روز گذشته ریشه این اعتراضات را به امریکا و گروه های مخالف جمهوری اسلامی از جمله مجاهدین نسبت داده بود.

سحام مطلع شده که در ادامه این جلسه و پس از ارائه این گزارش، سید محمد صدر از اعضای مجمع در سخنانی از وضع خطرناک کشور سخن گفته و افزوده که کشور در حال حاضر نیازمند وحدت است.
آقای صدر تاکید کرده که در جهت ایجاد وحدت میان مردم باید هرچه سریعتر نسبت به رفع حصر آقایان کروبی و موسوی اقدام شود.

در حین این سخنان، احمدجنتی جلسه مجمع را ترک کرده است. همچنین مجموعه اعضای مجمع بجز سعید جلیلی، بر حل شدن موضوع حصر تاکید داشتند. تا آنجا که یکی از سران جریان راست در همان جلسه، در یادداشتی که کتبا نوشته بود، سخنان آقای صدر پیرامون رفع حصر را مورد تشویق و تایید قرار داده است.
اکنون نزدیک به ۷ سال از حصر آقایان کروبی و موسوی سپری شده است و این رهبران معترض به نتیجه انتخابات ۸۸ ، همچنان بدون حکم دادگاه و برگزاری آن و نیز به صورت غیرقانونی در منزل خود محبوس هستند.