شنبه, ۳۱ شهریور , ۱۳۹۷

در نامه ای به مدیر مسئول روزنامه جوان؛ مهندس محمد توسلی خواستار صدا یا تصویر مصاحبه دکتر ابراهیم یزدی شد

منتشر شده در: .

 

بعد از اینکه روزنامه جوان مصاحبه ای را با دکتر ابراهیم یزدی منتشر کرد  و  به علت برخی ادعاهای عجیب و ناهمخوان با مواضع دکتر یزدی و نهضت آزادی ایران در متن این مصاحبه  مهندس محمد توسلی در نامه ای به مدیر مسئول این روزنامه ضمن طرح این پرسش که چرا بعد از فوت دکتر یزدی این مصاحبه پخش شده از از وی خواست:« فایل تصویری یا صوتی گفتگوی ایشان را در اختیار اینجانب قرار دهید تا امکان بررسی  و پاسخگویی لازم فراهم شود.»

به گزارش ملی مذهبی متن نامه دبیر کل نهصت آزادی ایران به شرح زیر است:

بسمه تعالی

مدیر مسئول محترم روزنامه جوان

با سلام و احترام، بطوریکه اطلاع دارید در روزنامه جوان مورخ ۱۸ مهر ۹۶ ، گفت و گویی با زنده یاد
دکتر ابراهیم یزدی دبیر کل فقید نهضت آزادی ایران پس از بیش از چهل روز از درگذشت ایشان، منتشر شده است. با توجه به موضوعات مطرح شده در متن مصاحبه و سوالات و ابهاماتی که در پی داشته است؛ خواهشمند است موارد زیر را توجه و اقدام نمایید تا در صورت مقتضی طبق قانون مطبوعات اقدام لازم بعمل آید:

۱ – چرا مصاحبه در زمانی که آن مرحوم حضور داشتند، منتشر نشده است تا خود ایشان در خصوص صحت و سقم مطالب اظهار نظر  نموده و در موارد لازم پاسخگو باشند؟

۲ – تیتر انتخاب شده : « ما ملی – مذهبی نیستیم!» با متن گفت و گو هماهنگی ندارد. در مرامنامه نهضت آزادی ایران آمده است که “ما مسلمان،‌ ایرانی …. و مصدقی هستیم”. اعضای نهضت آزادی ایران نیز این هویت “مذهبی و ملی” را داشته و دارند.

۳ –  برای بررسی مصاحبه و پاسخگویی در قبال برخی ابهامات، خواهشمند است فایل تصویری یا صوتی گفتگوی ایشان را در اختیار اینجانب قرار دهید تا امکان بررسی  و پاسخگویی لازم فراهم شود.

محمد توسلیدبیرکل نهضت آزادی ایران

۲۳ مهرماه ۱۳۹۶