پنج شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۳۹۷

دورخیز قوه قضاییه برای فیلتر کردن تلگرام

منتشر شده در: .

✍🏼سید مصطفی تاجزاده

✅در نبرد جاسوس خوانی مخالفان، سازمان صدا و سیما با بیش از چهل شبکه ی ۲۴ ساعته و بودجه ای بیش از یک هزار ملیارد تومان، از یک کانال تلگرامی ششصد هزار نفره شکست خورد.

✅علت العلل این ناکامی حرفه ای بودن رقیب نبود و نیست. تک صدا شدن این رسانه‌ی عظیم و بی توجهی مدیریتش به مطالبات اکثریت مردم است که همراه با عملکرد بد دستگاه قضایی احساسات و افکار عمومی را علیه خود برانگیخته است.

✅قبلا هم گفته ام که سازمان صدا و سیما با مدیریت و مشی کنونی برابر بالیوود شکست می‌خورد، چه رسد به هالیوود!

✅اکنون اضافه می کنم که صداوسیما با روش جاری مقابل یک کانال تلگرامی ششصد هزار نفره نیز بازی را وامی‌گذارد.

✅با وجود این حضرات باز هم می‌خواهند سرنا را از سر گشاد خود بنوازند و در این توهم بسر می‌برند که تعطیلی و فیلترینگ تلگرام می تواند عملکرد جناحی دستگاه قضاییه و مقاماتش را از زیر ذره بین نظارت عمومی بیرون کشد و منتقدان را ساکت کند.

✅حال آنکه تلگرام را ببندند یا نبندند _ که با تمام توان باید این حرکت را افشا و محکوم کرد _ هم قوه قضاییه در افکار عمومی با پرسش های اساسی و بی جواب روبروست و هم صدا و سیما همچنان کم مخاطب و مهمتر از آن کم تاثیر باقی خواهد ماند، اگر رهبر هرچه سریع تر تجدیدنظری بنیانی در هر دو دستگاه انجام ندهد.

✅به باور من تنها راه نجات میهن از یک سو قوه قضاییه بیطرف است که باید نقش داوری منصف را برای همه ی اطراف قضیه ایفا کند و به سطح حزب دلواپسان سقوط نکند.

✅از سوی دیگر باید تک صدایی را ترک و درهای صدا و سیما را بروی همه اندیشمندان و صاحب نظران و هنرمندان ایرانی باز کرد تا آزادانه بتوانند خلاقیت های خود را بروز دهند و شکوفا سازند و رسانه های آن سوی اقیانوس ها را پشت سر بگذارند.